×

Ми тут:

підписатися

В Україні представили масштабне дослідження української індустрії моди

Автор: Анна Варава

У нашій країні було проведено перше дослідження малого та середнього бізнесу в сфері моди та текстильної промисловості. Його унікальність у тому, що підрахували частину українського дизайну та її роль в економіці країни. Провела та презентувала наукову роботу Анна Варава, старший експерт Association4U з секторальної політики та комунікації у МЗС України (генеральний директорат ЄС та НАТО), екс-головний редактор міжнародного видання про моду L’Officiel Україна.

Дослідження було підтримане державною організацією Український культурний фонд та проектом Association4U, який займається сприянням впровадженню угоди про інтеграцію України в ЄС. Допомогу в проведенні наукової роботи Анни здійснювали іноземні спеціалісти – Марк Хеллер, експерт DCFTA з Великобританії, два провідних професори німецького університету Furtwangen та Інституту Культурної Дипломатії в Берліні, а також три авторитетних експерта модної індустрії Франції – викладачі Інституту Марангоні Париж – Джанні Небріні та Патрік Ваше, CEO модної агенції YPT (yourparisiantouch) Герман Уот та президент агенції консультацій модного бізнесу fab-paris.com Веронік Депуа.

До речі, Франція виступає модним прикладом моделі розвитку сфери невипадково. Україна у процесах удосконалення державного управління більш за все спадкує традиції цієї країни та Великобританії, їх національні інститути та структури дуже схожі. На сьогодні у Франції частка креативної індустрії у ВВП складає 2,5% (13$bln на рік), в той час як у нас всього 0,006%. Наразі це є великим показником для України і має великий потенціал, а за підтримки державних та недержавних установ може досягти майже французького рівня.

Експерт виділяє основні кроки, які треба здійснити, щоб підняти національну індустрію моди на новий рівень, і це – спеціальна сучасна освіта, запровадження нових технологій, інвестиції та кредитування, розвиток та популяризація бренду Made in Ukraine, підтримка локальних ринків та інше.

Таким чином, успішним прикладом Франції окреслені основний напрямок у розвитку національної індустрії моди, провідні європейські тенденції ескалації відповідних інститутів та перспективи України на цьому шляху.

ДОВІДКА

Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду згідно з чинним законодавством спрямовується та координується Міністерством культури України.

Free WordPress Themes, Free Android Games