Хвороба індустріально розвинених країн: як їй запобігти?

Хребет є основою нашого організму, певним стрижнем, від стану якого залежить здоров’я всього організму.  Напевно, не існує людини, у якого хоч іноді не боліла спина. І в більшості випадків люди або мужньо терплять біль, або п’ють знеболюючий засіб. Але насправді не можна нехтувати своїм здоров’ям і ігнорувати хвороби спини. Біль може бути спричинений втомою або фізичним перенапруженням. А може, це ознака одного з серйозних захворювань, що потребують негайної допомоги лікаря-спеціаліста? Сучасний малорухливий спосіб життя є причиною того, що ті захворювання, які зовсім недавно відзначалися лише у представників похилого віку, тепер можуть виникати і у зовсім молодих людей. Причини можуть бути зовсім різні. Я спробую відповісти на найпоширеніші запитання.

DQ6B5861

Чи можна сказати, що проблеми з хребтом – це проблема сучасного суспільства?

Однозначно, і це направду болюча тема для сучасного суспільства. Кожна друга людина в світі має болі у хребті і звертається з цього приводу до спеціаліста. Крім інших ортопедичних проблем, на першому місці стоїть саме така. І в Україні, і в інших країнах є рух «Здоровий хребет», є ціла маса спеціальних програм, оскільки здорова спина – це здоров’я людини в цілому. Нормальне функціонування всіх внутрішніх органів пов’язане зі станом хребта, оскільки найменші проблеми приводять до порушень не тільки опорно- рухового апарату, а й комплексної дисфункції організму.

Що вплинуло на те, що значна кількість людей стикається з проблемами опорно-рухового апарату?

Вважається, що хвороби хребта торкаються індустріально розвинених країн. Є три основних причини, пов’язані з сучасним способом життя: гіподинамія, тобто мала рухливість людини, великі навантаження, особливо психічно-емоційні, і неправильне харчування.

Яким чином харчування може впливати на хребет?

Через швидке і неправильне харчування можуть розвиватися проблеми шлунково- кишкового тракту. В тому числі порушується білковий, вуглеводневий та ліпідний обмін речовин. Все взаємопов’язано.

Що необхідно робити, аби запобігти проблемі?

Профілактика – це те, що необхідно кожній людині. Китайці це зрозуміли ще 2000 років тому, і сьогодні також вони виходять на вулиці і роблять свою гімнастику. Зараз прийшли до висновку, що до профілактики варто вдаватися після всіх досліджень. Логічніше спочатку прийти до спеціаліста, показати йому хребет і вирішити, в якому напрямку рухатися далі. Тобто все робити не після, а до виникнення проблеми. Профілактика – це найбажаніший вибір у житті, і що ти не зробиш в її межах, потрібно буде лікувати в майбутньому.

Недарма у тому ж древньому Китаї лікарям платили весь час, поки пацієнт здоровий. Як тільки він захворів і його починали лікувати, доктор переставав отримувати гроші. Видужував – оплата тривала. Зараз у всьому світі справжній бум китайської медицини – трави, голковколювання, гімнастика …

Це що за комплекс вправ?

Потрібно обов’язково робити силові вправи для хребта. Єдина компенсаторна система організму людини – це м’язовий каркас опорно-рухового апарату. З двадцяти років, коли людина вже сформувалася, він починає старіти. Як ми можемо уповільнити процес старіння? На наше серце ми вплинути не здатні. Можемо тільки тренувати. Якщо перетренуємо, то нічого доброго не буде. На внутрішні органи ми також не можемо здійснити прямого впливу, на зір, слух теж… Єдиний виняток – це наша м’язова система. А вона становить 40-70% людської ваги. Підтримання нормального тонусу м’язів впливає на нормальне функціонування всіх систем організму.

Рекомендації, які допоможуть зберегти здоровий хребет:

1. Візьміть собі за правило робити дуже просту гімнастику. Встаньте спиною до вертикальної поверхні, наприклад до стіни, обов’язково торкайтеся її одночасно потилицею, трохи опущеними плечами, лопатками, сідницями і п’ятами. Постійте близько хвилини, запам’ятайте положення тіла і, зберігши його, відійдіть від стіни. Це і є правильна постава. Кілька разів у день поправляйте її. Нехай ваші м’язи поставу «запам’ятають».

2. Не кладіть ногу на ногу! Це викликає біль у нижній частині хребта, порушує кровообіг і може навіть призвести до захворювань в ділянці малого тазу і статевих органів. І не сідайте різко, з усього маху на стілець! Цим ви кожен раз наносите удар по хребцям, внаслідок чого пошкоджуються хрящові поверхні і диски.

3. Якщо вам доводиться довго стояти (наприклад, у черзі або в транспорті), не забувайте змінювати позу кожні 10 хвилин. Спиратися треба по черзі на кожну ногу, щоб на них поперемінно припадала маса тіла. Ходіть на місці. Час від часу корисно витягнути руки вгору, прогнутися назад і зробити глибокий вдих. Ви відразу ж відчуваєте, як зменшилося відчуття втоми.

4. Піднімати вантажі треба двома руками, спина при цьому повинна бути пряма, не нахилена в один бік.

5. Біль у спині і поганий настрій тісно пов’язані! Не занурюйтеся в свої проблеми, образи, переживання. При поганому емоційному стані змінюється тонус кровоносних судин, що, у свою чергу, може погіршити кровопостачання (спазм окремих груп м’язів), можливе оніміння верхніх та нижніх кінцівок.

Будьте уважні до свого здоров’я, правильно харчуйтеся, ведіть рухливий спосіб життя і за найменших больових відчуттів звертайтеся до спеціаліста!

 

www.natavena.info

natalyashepelieva@yahoo.com

 

ПІДПИСКА НА НОВИНИ

Також в

ПРИ ПОВНОМУ ЧИ ЧАСТКОВОМУ ВИКОРИСТАННІ ТЕКСТІВ ТА ЗОБРАЖЕНЬ АБО ПРИ БУДЬ-ЯКОМУ ІНШОМУ ПОШИРЕННІ МАТЕРІАЛІВ "РІА-УКРАЇНА" ПОСИЛАННЯ НА ВИДАННЯ ЧИ ГІПЕРПОСИЛАННЯ НА САЙТ WWW.RIA-UKRAINE.COM Є ОБОВ'ЯЗКОВИМ. ЗА ЗМІСТ РОЗМІЩЕНОЇ РЕКЛАМИ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ НЕСУТЬ РЕКЛАМОДАВЦІ.

Created by Elef - digital agency