Договори в сімейних відносинах: які вони?

Відповідно до положень Сімейного кодексу України подружжя, батьки та діти можуть врегулювати свої відносини за домовленістю (договором). З метою врегулювання майнових та немайнових сімейних відносин можуть бути укладені наступні договори:

-Договір про визначення місця проживання дітей і участь у забезпеченні умов їхнього життя кожного з батьків, встановлення порядку здійснення батьками своїх батьківських прав та виконання обов’язків. Кожен з батьків незалежно від того, проживає він з дитиною разом чи окремо, має право на особисте спілкування з дитиною та на участь у її вихованні. Питання виховання дитини вирішується батьками спільно, у тому числі і шляхом укладення договору. Договір може встановлювати місце проживання дитини; порядок, періодичність, місце та час зустрічей з дитиною кожним з батьків; обов’язковість чи необов’язковість присутності третіх осіб при спілкуванні з дитиною тощо. Договір укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню. Укладення такого договору зобов’язує того з батьків, хто проживає з дитиною, у разі його ухилення від виконання договору відшкодувати матеріальну та моральну шкоду, завдану другому з батьків.

-Договір між батьками і повнолітніми дочкою/сином щодо надання їм утримання. Законодавством передбачено, що батьки зобов’язані утримувати своїх повнолітніх непрацездатних дочку, сина, які потребують матеріальної допомоги, якщо вони можуть таку матеріальну допомогу надавати. Також законодавством передбачений обов’язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчання. Так, Сімейним кодексом України встановлено: якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Право на утримання повнолітніх дітей, які продовжують навчання, припиняється у разі припинення навчання. Сімейний кодекс України надає право батькам та їхнім повнолітнім дітям право на укладення договору, який би встановлював розмір аліментів, порядок, строк їх виплати. Такий договір має бути укладений у письмовій та нотаріально посвідченій формі, а заборгованість за договором може стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса (без звернення до суду).

ПІДПИСКА НА НОВИНИ

Також в

ПРИ ПОВНОМУ ЧИ ЧАСТКОВОМУ ВИКОРИСТАННІ ТЕКСТІВ ТА ЗОБРАЖЕНЬ АБО ПРИ БУДЬ-ЯКОМУ ІНШОМУ ПОШИРЕННІ МАТЕРІАЛІВ "РІА-УКРАЇНА" ПОСИЛАННЯ НА ВИДАННЯ ЧИ ГІПЕРПОСИЛАННЯ НА САЙТ WWW.RIA-UKRAINE.COM Є ОБОВ'ЯЗКОВИМ. ЗА ЗМІСТ РОЗМІЩЕНОЇ РЕКЛАМИ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ НЕСУТЬ РЕКЛАМОДАВЦІ.

Created by Elef - digital agency