Романа Городечного успішно евакуювали з Евересту

Львів’янина Романа Городечного і киянина Тараса Позднія забрали вертольотом зі схилу найвищої гори світу Еверест (8848 м), де 15 травня у них погіршився стан здоров’я.

Про це у середу, 16 травня, повідомила львівська юристка та громадська активістка Наталія Шелестак.

32407354_2085016878179657_6058503038358781952_n

Як додала вона у коментарі для ZAXID.NET, близько 06:30 за місцевим часом по них прилетів вертоліт. Вона також уточнила, що учора при спуску з Евересту українські альпіністи потрапили під шторм, тому їм довелось розділитись.

«Я не знаю точно, як все там відбулось. Знаю, що був шторм і хлопці відділились від решти групи. А потім їм стало погано, особливо Тарасу. Вертоліт надали непальці, але поки не відомо, чи заплатить за нього страхова компанія, яка вчора сама відмовлялась розпочати рятувальну операцію», – сказала Наталія Шелестак.

Як повідомили на сторінці туристичного клубу «Кулуар», і Романа Городечного, і Тараса Позднія оглянули лікарі – «стан некритичний». Також там додали інформацію про інших учасників експедиції: Дмитро Семиренко зараз у базовому таборі, а Ірина Галай на горі Лхоцзе (8516 м).

Нагадаємо, 14 травня експедиція у складі Романа Городечного, Дмитра Семеренка, Тараса Позднія та Ірини Галай підкорилаЕверест. Роман Городечний став першим львів’янином, якому вдалось це зробити. 15 травня при спуску з гори на висоті 6400 м Романові Городечному і Тарасові Позднію стало погано – у хлопців з’явились симптоми так званої гірської хвороби: погіршення зору та функцій опорно-рухового апарату. Страхова компанія ERV, з якою уклали договір альпіністи, відмовилась надати їм вертоліт та розпочати рятувальну операцію. Їм довелось відділитись від решти групи і залишитись там ночувати.

ПІДПИСКА НА НОВИНИ

Також в

ПРИ ПОВНОМУ ЧИ ЧАСТКОВОМУ ВИКОРИСТАННІ ТЕКСТІВ ТА ЗОБРАЖЕНЬ АБО ПРИ БУДЬ-ЯКОМУ ІНШОМУ ПОШИРЕННІ МАТЕРІАЛІВ "РІА-УКРАЇНА" ПОСИЛАННЯ НА ВИДАННЯ ЧИ ГІПЕРПОСИЛАННЯ НА САЙТ WWW.RIA-UKRAINE.COM Є ОБОВ'ЯЗКОВИМ. ЗА ЗМІСТ РОЗМІЩЕНОЇ РЕКЛАМИ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ НЕСУТЬ РЕКЛАМОДАВЦІ.

Created by Elef - digital agency