×

Ми тут:

підписатися

5 корисних звичок, які врятують планету

Екологія в XXI столітті посідає провідні місця у всіх дискусіях. Ми часто чуємо про всілякі види забруднення і те, що раціональне споживання ресурсів – не ціль, а реальність, до якої кожен має прийти. Чи все так глобально? Чи може одна маленька людина змінити ситуацію у цілому світі? Наша відповідь: так! Варто почати з себе!

 

  1. Відмовтеся від одноразового посуду.

Так, ви таку пораду чули не один раз, але це справді дієво. Йдете на пікнік — беріть компактний набір зі скляним чи алюмінієвим посудом. Полюбляєте на перерві між роботою чи навчанням випити чашку улюбленої кави? Оберіть термокружку. Вона займає мінімум місця. Практична та у холодну пору ви завжди зможете випити теплий напій. Це ж максимально зручно!

 

  1. Екоторба замість поліетиленового пакета.

Звичайна торбинка з тканини — те, що потрібно для покупок. У неї можна скласти овочі та фрукти, щоб не використовувати непотрібні коробки та пакети. Та й виглядає це більш стильно, аніж пакет з емблемою супермаркету.

Враховуючи те, що проблема екології стрімко впливає і на ринок, в Україні є велетенський вибір шоперів (друга назва екосумок), тому можете обрати те, що вам до вподоби. Отже, екоторба – це прекрасна альтернатива пакету, яка не заподіює шкоди довкіллю.

 

  1. Раціонально використовуйте папір.

Все просто: можна купувати блокноти, зошити тощо — з переробленого паперу, який швидко розкладається. Заради нього не вирубують нові дерева.

Також можна скоротити використання паперу там, де без нього реально обійтися. Візьміть звичайну хустинку, а не одноразову. Не друкуйте квитки, адже є електронні. Тримайте всі документи на телефоні чи інших носіях, не виводьте купу копій на папір.

 

  1. Здавайте сміття на переробку.

Сортування – справа зовсім не складна, але чомусь ми досі до цього не дійшли. Багато кому лінь, адже є немало нюансів. Ще і треба знайти станцію, куди відходи потім відвезти. Але можна хоча б частково відкладати те сміття, яке зручно упакувати та завезти раз на місяць на перероблення.

 

  1. Культура споживання.

Зайві зарядні пристрої, часті оновлення одягу, статуетки та різні декорації для дому, двадцята баночка з кремом чи бальзамом — ми споживаємо стільки всього, без чого насправді могли б обійтися. Це корисно для маркетологів та виробництв, але дуже шкідливо для планети. Перш ніж купувати нову річ, добре подумайте та проаналізуйте, чи дійсно вона потрібна. Легка для розуміння логіка: менше купуєш — менше викидаєш — менше витрачаєш.

Насправді все просто. Головне – не бути байдужими, адже доля нашої планети – в наших руках. І для уникнення глобальної катастрофи потрібно все ж почати щось змінювати у своїх постійних звичках.

 

 

Врятуймо планету разом!

 

 

Ілля Єременко,

голова Української Кліматичної Мережі

Планету рятувати не потрібно, вона, ймовірно, непогано себе почувала і без людей. За ту дрібку часу, яку ми на ній живемо, цивілізація стала загрозою для самої себе. Світова економіка «заточена» на постійний ріст. Його відсутність стає причиною кризи. Нескінченний ріст неможливий у замкненій системі, якою є наша чудова планета. Щоб кожному з 7,7 мільярдів людей досягти рівня життя, як в США, потрібно 5 планет, але існує лише одна.

 

Тому єдиними звичками, які дійсно можуть нас врятувати, є: розрив ментальної залежності між щастям і грошима; відмова від невпинного нарощування матеріальних благ. Не купувати зайвого, сортувати сміття та не залишати його у природі, економити енергію, уникати одноразового пластику – з цього варто починати.

 

 

Вікторія Варламова,

журналіст, екоблогер

Насправді прості екозвички можуть стати стилем життя. І в них немає абсолютно нічого складного.

 

Йдучи за харчами до супермаркету, завжди захоплюй із собою свою торбинку. Пластиковий пакет не беремо ні в якому разі. Для фруктів та овочів поший або купи маленькі мішечки. Вони є з фатину, плащової тканини та інших матеріалів. Не цурайся й в’язаної авоськи! То зараз тренд.

 

Під час чищення зубів вимикай воду. Вимикай й, коли намилюєш голову та тіло. З посудом так само. Світло також бережемо, а, виходячи з дому, вимикаємо все електроприладдя з розеток.

Дізнайся, де в твоєму місті пункти прийому та сортування сміття. Почни сортувати пластик, скло, метал, тетрапак, батарейки та інші небезпечні відходи.

 

Ходи за кавою зі своїм термогорнятком, це зменшить використання картонних стаканчиків. Пам’ятай, що Земля то є наш дім. Давай залишимо його чистим і зеленим для інших поколінь.

 

 

 

Ольга Бойко,

ГО «Екодія», координаторка мережі CAN EECCA

Напишіть ГО, якому ви довіряєте, і запропонуйте свою допомогу. Це можуть бути волонтерство, фінансова підтримка, послуги про боно тощо.

 

Вийдіть на зв’язок з місцевою владою і зверніть її увагу на екологічні проблеми вашого міста та шляхи їх вирішення, впливайте своїм голосом на виборах. Вам можуть допомогти друзі, експерти з ГО або громада вашого міста.

 

Надихайте своїм прикладом (обирайте громадський транспорт, зменшуйте споживання м’яса, зробіть власний дім енергоефективним, поширюйте наукові дані про зміну клімату). Не впевнені, яку саме інформацію поширювати? Можете слідкувати за оновленнями на сторінках «Екодії», Української Кліматичної Мережі та CAN EECCA.

 

 

 

Маргарита Мостова,

голова правління ГО «Еколтава»

Джо Карлін казав: «Планета о’кей, це ми усі в небезпеці».

Що може робити кожен із нас:

 

1) Дізнайтеся про підхід «нуль відходів» (zero waste) і дотримуйтеся його у своєму побуті, вдома, в офісі, на роботі, навіть у подорожах.

 

2) Сортуйте відходи як мінімум на вологі і сухі.

 

3) За можливості йдіть додому пішки. Це стане не лише корисною звичкою, а й захоплюючим хобі.

 

4) Раціонально використовуйте електроенергію та воду. Маленький факт: того об’єму якісної води, що одна людина споживає для миття посуду і туалету за один день, вистачить, аби напоїти 30 осіб, які вимушені змагатися за питні джерела.

 

5) Обмінюйтеся непотрібними речами. Віддайте одяг на благодійність чи близьким, яким він підходить за розміром. В той час, коли у вас немає куди скласти речі, інші можуть не мати нічого.

 

6) Познайомтеся з екологічними організаціями, ініціативами вашого міста чи країни. Підтримайте їх заходи, петиції та вимоги до влади.

 

 

 

Авторка: Вероніка Панасевич

 

Free WordPress Themes, Free Android Games