×

Ми тут:

підписатися

Фемінізм чи все ж таки чоловіки мають оплачувати рахунки?

Автор: Дарина Жданович

Романтична вечеря удвох, затишне кафе, дороге вино та найсмачніші страви, а потім ви ділите рахунок на двох, без зайвих образ та нарікань прощаєтесь. У європейських країнах, таких як Швейцарія та Німеччина, є нормою, що кожен платить сам за себе. Та за тисячі кілометрів на схід жінки сприймають таких чоловіків скнарами.

Для жінок нашої країни є цілком природно та нормально, що представник сильної статі оплачує всі рахунки. Це підносить його статус, показує фінансову міць, престиж, а головне – щедрість. А от за кордоном такий вчинок говорить про неповноцінність прекрасної статі. Жінку може образити те, що ви за неї платите, принижуючи таким чином її рівність.

Ставлення як до мішка з грішми образливе насамперед для самого чоловіка. На перших порах ваших стосунків, аби перевірити їх щирість та чистоту, піде на користь, коли кожен буде платити сам за себе. В такій жінці можна бути впевненим, що з тобою вона заради не грошей, а світлого почуття любові.

Якщо дотримуватись правил етикету, то «Я запрошую вас» означає, що ви платите, і не важливо, чоловік чи жінка внесли цю пропозицію. Можна перефразувати: «Як вам ідея сходити в ресторан?» — і в цьому випадку кожен платитиме сам за себе. Та якщо їй пропонують оплатити повністю рахунок, то жінка може погодитись.

Але ж чому в нас прийнято за все платити чоловікам? Можливо, це пов’язане з гендерною нерівністю, яка розвивалась у минулих століттях, коли жінка була обмежена у своїх правах. І цей ярлик досі закріплений за прекрасною половиною людства, коли вона не в змозі за себе подбати та оплатити рахунки. Або чоловіки не хочуть падати в очах своєї супутниці чи просто проявити таким чином турботу про неї. Варіантів може бути безліч, адже ніхто нікому нічого не зобов’язаний, кожен може платити сам за себе і не вичитувати нотації з цього приводу. Ми живемо в сучасному світі, де руйнується більшість ярликів та шаблонів, у які нас примушували свято вірити колись.

 

В сучасному світі поширюється тенденція гендерної рівності, де кожен має рівні умови та права. Та чи повинен чоловік оплачувати рахунок за жінку на побаченні?

 

В цьому світі, незважаючи на гендерні особливості часу, ніхто нікому нічого не винен. Ну, можливо, ми маємо обов’язки перед батьками та дітьми.

Насправді я дотримуюсь принципу, що пріоритет оплати за побачення лежить на ініціаторі цього побачення. Це досить нормальна партнерська практика запросити когось на частування і, відповідно, його оплатити. Якщо хтось з партнерів має бажання розділити витрати, то це бажання необхідно задовольнити, щоб не створювати відчуття зобов’язання.

Марко Савицький,

засновник студії «Savytskyy Design»

 

 

Я вважаю, що так. І справжній чоловік сам буде цього прагнути. Не дозволяючи жінці цього робити. Адже по своїй природі чоловік є захисник, мисливець, воїн. Найголовніше для нього захищати та забезпечувати жінку. Жінка по своїй природі берегиня. Та, котра створює гармонію навколо. А жінка спокійна, коли впевнена у своєму партнері. Насправді ми живемо у сучасному світі, де ніхто нікому нічого не винен. А тільки робить це з власної волі. Адже ми по своїй природі абсолютно різні енергії, нам нічого ділити. Існують закони у світі, коли ми перебираємо на себе обов’язки чоловіка, ми змінюємо енергію і вона стає схожа на чоловіка. І аналогічно, якщо чоловік дозволяє оплачувати рахунки на побаченні жінці, він втрачає якості захисника. А отже, ролі сплутані. Тому у всьому має бути баланс. І коли ми це розуміємо, тоді й приходить усвідомлення про те, яку роль хочете грати у всьому цьому саме Ви.

Яна Стрельбецька,

сертифікований майстер Certificate of Science

вищої категорії наук Theta Healing Institute USA,

тренер, медик (ЛНМУ)

 

Free WordPress Themes, Free Android Games