×

Ми тут:

підписатися

«Гра у вибори» від Катерини Одарченко

Політтехнолог, керуючий партнер компанії

«SIC Group Ukrainе», член міжнародної асоціації політичних консультантів (IAPC), Президент Інституту Демократії та Розвитку «PolitA».

«Потрібно розуміти, що гроші і на виборах є важливими, але не вирішальними»

 

Розмовляла: Валерія Носковська

 

Для журналу «РІА-Україна», в інтерв’ю з Катериною Одарченко, ми підняли найбільш актуальні теми для українців: агресія зі сторони Росії, погляди на економічний розвиток України та стратегічні плани на 2020 рік. 

А також про книгу від Катерини більш детально в інтерв’ю…

 

Ви є ініціатором створення партії. Розкажіть про принципи та ідеї партії «Національна платформа» та вашу стратегію.

– Якщо говорити про нагальність створення подібної структури, то я бачу проблеми з економічним розвитком. Люди, які приходять до влади, в цілому є некомпетентними, тобто їх не готує партійна структура, у них немає відповідного профільного досвіду. Тому нормальне партійне будівництво зможе виховати в позитивному плані політичну еліту, яка свого часу зросла в християнсько-демократичній партії у Німеччині чи в соціал-демократичній партії. Щодо засад, на яких партія побудована, то за європейськими цінностями ми найближче знаходимося до християн-демократів, там, де є принципи рівності, субсидіарності та людиноцентризму. Якщо говорити про принципи, з яких виходить програма, то ми виступаємо за справжній український суверенітет, що означає відмову від застарілих нав’язаних стандартів, від якогось московського диктату. Ми за ідею українського громадянина, патріотизму, за ідею захисту внутрішнього виробника, максимального його стимулювання. Також наш принцип людиноцентризму найбільше відображається в програмі розвитку села, тому що ми не говоримо, продавати землю чи ні, ми говоримо про розроблення плану розвитку зі стимулюванням малого і середнього фермерства шляхом державної закупівельної продукції, а саме: створення сільської інфраструктури та стимулювання вироблення вторинної продукції. Також, безумовно, наш принцип людиноцентризму проявляється у страховій медицині, точніше, у системі її формування, та системі декількарівневого пенсійного забезпечення.

Якщо говорити про стратегію, то партія є ключовим інструментом змін, тобто ти не можеш щось змінювати великою мірою, якщо не є учасником політичної партії. Спосіб впливу на владу прямий, це власне вибір депутатів, яких, до речі, у 2020 році буде 60 000 з місцевих рад по всій країні. Це досить зрозумілий інструмент, із якого виходять і принципи, з якими ми маємо погоджуватись. Якщо дехто буде казати, що варто взагалі все розпродати, запустити виключно іноземних гравців, то не залишиться членом нашої партії, бо у нас зовсім інші історія та правила. Такі речі є абсолютно практичними, бо всі західні моделі сталих демократій будуються аналогічним шляхом: від принципів до сталих дій.

Хто ваші лідери партії? Які вони, і як ними стати?

– Зараз розподіл наступний: у нас є лідери регіонів – це ті, хто збирають підписи і пишуть частини політичної програми. Тобто таким чином ми балансуємо між інтересами регіонів та галузей. В Україні є 450 партій, але, якщо читач задумається, то зрозуміє, що він жодного разу не бачив процес створення хоча б однієї з них, і саме через це виникає чимало фейкових політичних проектів. Зараз ми збираємо 10 000 підписів по країні, пропонуємо бути лідером регіональної партійної організації і брати участь у діяльності комітету. Ті, хто в змозі організувати таку роботу, працювати з великою кількістю людей, проявляють лідерські якості. На даному етапі насправді багато хто відсіюється, бо сприймає діяльність у партії не як спосіб допомогти, змінити, послужити іншим, а як інструмент лобіювання, а такі нам не потрібні. Від саме цієї організаційної структури формується місцева рада та обираються голови комітетів. У нас справедлива система прийняття партійців, і власне під час такої роботи формуються якості справжнього лідера.

У студії Politeka Online Ви сказали, що партії здебільшого працюють «від виборів до виборів». Чому так, і як думаєте: чи реально і, якщо так, скільки часу потрібно для перезавантаження?

– Є певна фінансова промислова група і вона пропонує взяти 30 000 000 та побудувати партію. Таким чином люди приходять сюди як заробітчани, тобто їм взагалі не цікаво, яка там програма, їм цікаво заробити. Я думаю, що про це мало хто говорить, але це кожному відомо. Такі процеси активізуються приблизно за 3 місяці до виборів. Я не кажу, що це всі партії, але приблизно 70%. У нас люди, які хочуть обиратися, володіють ресурсами, але не таким великим ресурсом, як відомі всім прізвища. Якщо вони не будуть збирати підписи, працювати з виборцями, то просто не оберуться. Варто розуміти, що гроші і на виборах є важливими, але не вирішальними. Потрібно бути організованим і працювати саме з виборцями. Ми даємо комплексні матриці, як все це влаштувати, навчаємо та готуємо людей, бо в іншому випадку кожен робитиме все, як сам знає та вміє, і ніякої політичної партії не вийде.

Якщо говорити про європейські стандарти, чи прийдемо ми до них?

– Там нічого екстраординарного. В Європі, коли ти думаєш про певну партію, то чітко розумієш, за що вона виступає, а в Україні – більше довіряєш чи менше. Зараз постійно відбувається цикл виборів, а політичні бренди не змінюються. Наприклад, християнсько-демократична партія не може собі дозволити брати не до кінця відповідальних і активних людей у свою структуру або недостойних, тому що їй більше 80 років. Посил створювати цікаві партії є у багатьох, але їм не вистачає інструментарію, щоб це робити.

У статті «Бюджет 2020: чи чекати українцям позитивних змін» Ви заявили: з економічної ями нам не вибратися через один-два роки, про що заявляє нам влада. Тоді яка повинна бути стратегія розвитку?

– У мене немає ілюзій щодо уряду і його ефективності, тому що зараз об’єдналося міністерство економічного розвитку і міністерство аграрної політики (дві найпотужніших структури), і ними керує бізнес-коуч, людина, яка побудувала бізнес-школу і, як на мене, цього недостатньо. Раніше у кожної країни були олігархи, але з часом під впливом влади вони перетворювалися на бізнесменів. Якщо аналізувати бюджет, то він не стане інакшим, якщо не виникне якісно іншого підходу. Держава має проаналізувати економіку кожного регіону, є базова статистика, і в кожної територіальної одиниці є спеціалізація. Абсолютно очевидно, що види діяльності, які приносять найбільший

Free WordPress Themes, Free Android Games