×

Ми тут:

підписатися

Крафтові продукти: так чи ні?

Лавка Традицій

Фотограф: Оксана Сибидло

Гуцульське крафтове пиво на талій воді. Крафтова ковбаска з вяленими томатами та сиром брі. Крафтовий сир з рожевою пліснявою та горіховою скоринкою. Крафтові цукерки з начинкою манго – маракуя. Крафтовий буряковий хліб.

Вам вже теж знайомі ці всі назви і поняття? Чи виникає в вас питання, що ж це за крафт, і чому він став таким популярним?

Що таке крафтовий продукт?

Крафтове – вироблене ремісником. Якщо розписати більш дослівно, то це те, що робиться в обмеженій кількості, переважно використовуючи ручну роботу.

Чому це стає настільки популярним? Чому багато людей, починають обходити стороною великі супермаркети, та скуповують продукти в невеликих магазинах, де продаються маленьки виробники. Чи достатній рівень довіри до таких виробників?

Мені пощастило, я проводила зйомки з такими виробниками та спілкувалась особисто. І певно, загальне враження і емоції, які викликають такі виробництва, -це те, що виробник живе цим продуктом.

Як зазвичай стають крафтовикам, про яких ви знаєте. Це не просто власники бізнесу, це не холодний комерційний проект, який створюється для того, щоб заробити. Скоріше це вже  логічний розвиток сімейної справи або таланту одного виробника. Серед тисяч людей, які кожен день виконують необхідну, але рутинну працю, є такі, котрі ще після роботи із захоплення роблять іншу, свою справу. Це може не завжди стосуватись виключно їжі. Крафтовим може бути  і вироблення листівок ручної роботи, чи в’язані светри та пледи.

Одного разу хлопці, які ніколи й не були кухарями, зрозуміли, що найбільше захоплення їм приносить вудження ковбаси. Хотілось зробити для сім’ї якісне та смачне. Завдяки шаленому сарафанному радіо, про них дізнаються знайомі знайомих – і так створюється нове крафтове виробництво ковбасних виробів. ДІвчата, які в домашніх умовах пекли на замовлення торти, з часом “переросли” в кондитерську. В пошуках “себе” і експерементуючи із сироварінням – в нас на полицях з’являється новий цікавий продукт. А є такі, які дуже люблять соуси, і не знайшовши на полицях супермаркетів нічого собі по смаку, починають розробляти свої нові рецепти.

Із захоплення слухаєш історії таких виробників. Наче казкова історія “ попелюшки”, яка дуже багато працювала, щоб стати багатою та відомою. Кожен з таких виробників, з яким я мала щастя спілкуватись, знає кожну дрібничку в процесі виробництва. Розказує як створювався той чи інший смак, як народжувалась назва. Якщо це виробництво сира, то я не брешу, коли скажу, що виробник знає кожну козочку чи корівку. Як сказали мені на сироварні: я знаю в обличчя кожну бактерію.  

Але в крафті є зворотна сторона. Такий продукт завжди дорожчий за багато тиражований.  І багато чи систематично купляти такі продукти, не у всіх є можливість.

Але, все ж таки, в крафтовиків є чудова місія, яку вони несуть до споживачів: це споживати якісніший продукт та виховувати різноманіття смаків.

Колись я вже згадувала про хлопців у Львівській області, які вирощують пару десятків різновидів томатів та перців, роблять декілька видів різного кольору томатних соків. І з ними ти дізнаєшся про такі сорти помідорів, які відкривають для тебе абсолютно нові смаки.

Нещодавно була на сироварні, яка нехай і не виробляє більше сотні видів сирів, але кожен вид оригінальний та неповторний, і вимагає відповідного споживання.

От до чого я веду, що я радію тому, що ми бодай зараз і не кожного дня, але хоча б періодично, замислюємось про те, що споживати, і чим нагодувати свій організм.  В нас по трошки відпадає уніфіковане поняття сніданкового бутерброду з ковбасою та сиром. Споживаючи крафтовий продукт, я впевнена, ви дещо пригальмуєте свій рух життя, та насолодитися повним смаком. В решті решт, ви стільки за це заплатили)

Споживайте корисно, споживайте смачно!

Free WordPress Themes, Free Android Games