×

Ми тут:

підписатися

Львів’яни у європейській опері

Міжнародні нагороди та великі прем’єри українських музикантів, якими треба пишатись
Відразу декілька актуальних подій в оперному мистецтві по всьому світу стосуються львів’ян. Йдеться про престижні нагороди та прем’єри на найбільших сценах світу, де беруть участь уродженці Львова. Ми зібрали найважливіші події в одному тексті, долучивши також й українців загалом. Отже, пишаємось.

Андрій Юркевич та оперний «Оскар»

Український диригент, випускник Львівської музичної академії Андрій Юркевич став номінантом міжнародної премії «Оперної зірки», яку також називають оперним «Оскаром».

Цю премію заснував Альфредо Троїсі у 1995 році. Міжнародне журі оголосить переможців під час вечірнього шоу під назвою «Ніч зірок опери». Дату та місце оголошення переможців назвуть найближчим часом. Зазвичай таким місцем стає престижний оперний майданчик Італії. Подія відбувається під патронатом президента Італії та італійського уряду.

Головний диригент Національного театру опери та балету Молдови імені Марії Бієшу, заслужений артист України Андрій Юркевич закінчив факультет оперно-симфонічного диригування та аспірантуру Львівської національної музичної академії імені Лисенка, де в 1999-2002 роках був викладачем. У 2002 навчався в консерваторії імені Россіні (м. Пезаро, Італія).

У Західній Європі дебютував, диригуючи у Римській опері балетом «Лебедине озеро» Чайковського, а також оперою «Фальстаф» Верді, де режисером був всесвітньо відомий режисер Франко Дзефіреллі. Із 2007 року здійснює оперні постановки у відомих театрах Європи та Америки. Є першим українським диригентом який диригував у знаменитій Віденській штатсопері. Серед інших сцен – Римська опера, Мюнхенська штатсопера, Цюрихська опера, державні оперні театри у Берліні, Дюсельдорфі, Штутгарті, Мангеймі, Дрездені, Кьольні, Сан-Франциско, театри в Генуї, Палермо, Неаполі, Будапешті, Афінах, Мадриді, Барселоні.

Українці та International Opera Awards

Престижна міжнародна премія International Opera Awards оголосила цьогорічних номінантів. На найпрестижнішу оперну нагороду претендують троє українців. Серед них – львів’янка Оксана Линів. Головна диригентка Оперного театру Граца та філармонічного оркестру Граца, засновниця та арт-директорка фестивалю LvivMozArt номінована у категорії «Диригент».

У номінації «Молодий співак» на перемогу претендує Олена Бєлкіна, яка закінчила Київське вище музичне училище імені Глієра. Премію за найкращу оперну постановку може отримати український режисер Андрій Жолдак за «Чародійку» Петра Чайковського для Ліонської опери. Загалом премію цьогоріч вручатимуть у 18-ти номінаціях.

Переможців буде оголошено 4 травня в Садлер-Уеллсі. Премію заснував у 2013 році Гаррі Гайман, британський бізнесмен, меценат і прихильник опери, та Джон Еллісон, редактор журналу Opera. Метою заходу є відзначення досконалості в опері та підвищення популярності опери як мистецького жанру на міжнародному рівні.

Софія Соловій та Віденська опера

Львів’янка Софія Соловій дебютувала на сцені Національної опери у Відні в головній ролі в опері «Русалка» Дворжака.

Українська оперна співачка давно уже стала відомою у Європі. Вона навчалася у Львівській національній музичній академії ім. Миколи Лисенка. З 2000 року мешкає в Італії, де вдосконалює вокальну майстерність, лауреатка багатьох міжнародних конкурсів Італії, Франції, Австрії.

иступала на сценах оперних театрів Відня, Афін, Венеції, Ніцци, Неаполя, Рима, Любляни, Люксембурга, учасниця численних фестивалів. Співачка неодноразово брала участь у фестивалі LvivMozArt.

«Деколи трапляються й щасливі несподіванки. Так сталося з другим спектаклем “Русалки”: Ольга Безсмертна, відома, надійна й високо цінована виконавиця, не змогла виступити через хворобу. Таким чином отримала свій шанс перейняти в Національній опері Відня головну партію “Русалки” Дворжака молода співачка з України, котра досі виступала на менших та середніх сценах, поміж них у Клягенфурті, Валенсії та Віденській Народній опері (2017 році як Амалія у “Розбійниках” Верді). Роль, яку вона вже – ще один збіг випадковостей – починаючи з грудня минулого року виконує в Театрі Сент-Галлена. Софія Соловій. Це ім’я, дозволю собі напророкувати, варто запам’ятати. Бо така заміна переконала від самого початку вистави: як сердечністю свого виконання, так і вокальними, і акторськими здібностями», – пише про дебют українки на найвищій сцені Європи віденський критик Манфред Шмід.

Особливо високо він оцінив її «золоте, витончене, багате відтінками сопрано», драматичний талант, цілісність образу.

Львівські солісти у Леоні

У Ліонській національній опері відбудетьтся прем’єра опери «Ріґолетт» Джузеппе Верді за участю двох львівських солістів. Партію герцога Мантуанського співатиме тенор Михайло Малафій (29 років), а роль графа Монтероне виконає бас Роман Чабаранок (24 роки).

Джерело: zaxid.net

Free WordPress Themes, Free Android Games