×

Ми тут:

підписатися
Андрій Худо
Андрій Худо: «Бізнес – це не лише про гроші, це про довіру, про цінності, про віру»
04.03.2019
Сюзан Коллер
Жінка за кадром: історія стиліста Сюзан Коллер, що надихає
18.03.2019

Марина Полларді: «Я все роблю, відштовхуючись від власних духовних цінностей»

Pollardi

Засновниця бренду «POLLARDI», який здобув світове визнання та завоював прихильність не лише українок розповідає про власну історію успіху, сімейні традиції та цінності у бізнесі.

Автор: Марта Лука

Марино, охарактеризуйте шлях становлення вашого бренду: з чого починали (команда, виробництво) та яких масштабів це набуло сьогодні?

Відверто кажучи, стартувала з неймовірної кількості помилок та невдач. Але, мабуть, найважливішою моєю перевагою виявилося відчуття підібрати надзвичайно класних людей. Починала працювати всього лиш із двома дівчатами. Тоді я ще не розуміла різницю в швейних професіях. Була переконана, що одна людина може виконувати все… (посміхається) Сьогодні у нас швейна фабрика, на якій трудиться до 500 працівників із клієнтами у 75 країнах по всьому світу.

Для того, аби створити потужний бренд, потрібно бути емоційно стійкою та витривалою. Підтвердіть або спростуйте цю думку.

Для того, аби хоч щось щось створити в бізнесі, необхідно виявитися неймовірно стресостійкою. Я порівнюю людей, які ведуть таку діяльність, із боксерами: ти завжди повинен бути готовий приймати удари. Також варто очікувати чого завгодно: зміни курсу валют, вирішення питань із податковою, пожежниками, митницею, клієнтами та співробітниками. Я ніколи не хвилююся, коли виникають питання, які потрібно негайно вирішувати, позиціоную це не як проблему, а як нормальне ведення бізнесу.

Чи Ваш бренд — відображення власного внутрішнього світу?

Так, я все роблю, відштовхуючись від власних духовних цінностей. Обожнюю свою роботу і людей, із якими працюю. Усе, що виготовляю, я роблю, як для себе або своїх рідних.

Чи важко жінці вести бізнес та чи складно це робити в реаліях нашої країни?

Я думаю, що в бізнесі всі на рівних умовах. Ніколи не стикалася з перешкодами, які виникали тому, що я жінка. Навіть навпаки: чоловіки набагато лояльніше відносяться і завжди готові допомогти.

Якими принципами керуєтеся в роботі та у житті?

Насправді головне для мене — це справедливість, а от, що саме справедливо, вирішую я особисто. Даю всім можливість заробляти, а люди самі визначають, скільки їм потрібно. В моїй голові справедливо — це коли всі в рівних умовах. А не коли начальники мають кращі умови тільки через свою посаду.

Яка складова вашого бізнесу є найважливішою (команда, вдалий маркетинг)?

Звичайно, команда. Маркетинг можна швидко купити. А от зібрати потужну команду — це завдання не на один рік. Кожен працівник моєї компанії — неймовірний професіонал свої справи і особистість із правильним підходом до життя. Це люди, які варті найкращого в світі. Я не допускаю, щоб вони їхали у Польщу. В нас майже ніколи немає звільнень. Ми всі працюємо в Україні і сплачуємо податки тут, щоб наша країна розвивалась.

Аби бути частиною команди, якими трьома основними якостями варто володіти?

Перше і, на мою думку, найголовніше — вміти чути, не слухати, а саме чути. Як на мене, якщо ти не чуєш людей, то не будеш лідером у своїй справі ніколи. Друге — потрібно бути відповідальним: вміти приймати рішення. Я не завжди ухвалюю стратегічно правильні рішення, але завжди несу за них відповідальність, як фінансову, так і моральну, а це, зізнаюся, непросто. І третє — потрібно бути командним гравцем, не думати про особисту перемогу, а робити так, щоб у плюсі виявилася вся команда. Має бути розуміння, що виграти можна тільки разом.

Які риси характеру допомогли Вам створити настільки потужний бренд?

Я дуже добре вмію аналізувати ринок. Розбираюсь у кожній дрібниці. Звертаю увагу на всі моменти в роботі. Та швидко орієнтуюсь у тому, що відбувається в бізнесі.

Скільки годин у день потребує робота?

Все залежить від того, наскільки ви любите свою роботу. Я працюю увесь день, але не тому, що це від мене вимагається, а тому, що хочу так робити. На роботі завжди приємно, цікаво та дуже душевно.

 

У кожної сімї власний секрет щастя. Поділіться своїм. Які традиції є у вашій сімї? 

Одна з них — на кожні вихідні батьки приїжджають до нас у будинок і ми проводимо час разом. Також кожен рік ми робимо круті сімейні фотосесії. Ходимо у кіно всі разом. І обов’язково ми з чоловіком хоча б раз на рік відпочиваємо тільки вдвох.

А секрет щастя простий: спілкуватися один із одним і з дітьми. Коли ви розмовляєте, у вас є спільні інтереси та звички. Іноді зустрічаю людей, які прожили багато років разом, а наче чужі. Немає нічого спільного. Я думаю: то через те, що вони не спілкуються, а це так легко сісти ввечері і поговорити.

Чи часто постає питання вибору між роботою та родиною?

Ніколи. Я люблю свою родину: дітей, чоловіка, сестру, батьків, — але себе все-таки найбільше і тому я вибираю те, чим хочу займатися.

Топ-5 порад від Вас для тих, хто лише розпочинає свій бізнес…

  1. Подумайте добре, чи потребуєте власної справи. Навіщо вона вам? Іноді чую: хочу свій бізнес, щоб мати більше вільного часу. Хочу запевнити, що це неправда. Зараз ви о 18:00 пішли додому, а коли буде власний бізнес, можете працювати і до 00:00, а то і цілими ночами. Іноді чую інший аргумент: щоб одержати більше грошей. Також вважаю: то не зовсім правда. Я знайома з сотнею людей, які працюють за наймом і заробляють краще, ніж ті, хто мають свій маленький, а іноді збитковий бізнес.
  2. Коли вже визначилися з видом бізнесу, подумайте: чи ви професіонал тієї справи? І що вам потрібно ще освоїти, щоб цим займатися. Наведу приклад. До мене приходить хлопець і каже: хочу відкрити свою кальянну. Я запитую: а ти розумієшся на такому бізнесі? Чую відповідь: звичайно, адже я люблю курити кальян і ми часто з друзями це робимо. Але це не бізнес, — відповідаю я. Подумай: Які документи потрібні? Яке приміщення? Де ти будеш брати клієнтів? Чому вони мають прийти саме до тебе? Моя порада в таких випадках: спочатку попрацюйте у бізнесі всередині, а тоді починайте щось робити.
  3. Пропишіть результат, який має бути в кінці вашої роботи. Наприклад: хочу займатися пошиттям жіночих суконь. Супер, тільки не забувайте, що купувати тканину, шукати швачок, вибирати обладнання — то не бізнес. Бізнес — це коли вам у кінці дали гроші і ви можете ними покрити хоча би свої витрати.
  4. Будьте впевнені в тому, що робите, і не здавайтеся, бо іноді до скарбу не вистачає одного останнього руху лопатою.
  5. Освіта — то величезний поштовх для вашого бізнесу. Вчіться постійно. Розвивайтесь і не тільки матеріально, а й духовно.
Free WordPress Themes, Free Android Games