×

Ми тут:

підписатися

Міла Бараєва: про бізнес і материнство

Розмовляла: Марта Лука

Міла Бараєва – бізнес-мама, власниця шоу-руму «One:One» та співзасновник «One:One Agency», а ще franchise «G.Bar» у Львові. Отож, відверто про початок успішних проектів, розподіл домашніх обов’язків та як витримати баланс між кар’єрою та сім’єю…

 

Міло, зараз Вас сміливо можна назвати успішною business-woman. Із чого розпочалася ваша історія успіху?

– Насправді мій шлях розпочався ще з університетських років: вступаючи до вузу, розуміла, що повинна здобути профільну освіту, спершу отримати досвід, працюючи на когось, щоб у перспективі мати змогу відкрити власну справу. Це скоріш за все було елементом виховання, адже батьки, більше тато, розгледіли підприємницьку жилку, спрямували мене на правильне навчання і дали розуміння певних потрібних моментів.

Шлях до успіху завжди складний. Чи було так у вашому випадку?

– Насправді це дуже суб’єктивно й залежить від того, з чим і з ким порівнювати. Звісно, що у мене траплялися дуже важкі періоди, моментами опускалися руки і виникали проблеми, інколи хотілося все кинути і закрити проекти. Інколи пролітала думка: а для чого я взагалі це розпочала? Було і навпаки: моменти щастя й злетів, яких виявилося все-таки більше.

Як Ви справлялися з невдачами та де шукали натхнення?

– Насправді натхнення, як на мене, всередині нас і потрібно знаходити драйвові тригери для себе. У моєму випадку це зміна картинки, тобто подорож – не обов’язково на тиждень на море, а на два дні у Карпати чи в інше місто у гості до друзів.

 

Чи реально поєднувати роботу та материнство без допомоги няні?

– Можливо, перших вісім з половиною місяців життя Макса це так і було. Він виявився занадто маленький для того, щоб залишитися з нянею. На мою думку, дитині в ідеалі перший рік потрібна мама якомога більше. І коли Максу виповнилося майже дев’ять місяців, ми взяли людину, яка була більше допоміжними руками для мене. І от віднедавна, останніх два-три місяці, вона вже більше часу залишається з ним вдома, гуляє і є не лише супроводжуючою нянею. Така наша історія, було дуже складно, але реально.

Чи допомагає чоловік із дитиною та домашніми справами та чи ви розподіляєте обов’язки?

– З дитиною допомагає. Насправді я не можу сказати, що в нас п’ятдесят на п’ятдесят, ні, це зовсім не так, адже годую грудьми досі. Максу зараз рік і чотири місяці, тобто я вже майже півтора року є «їжею» для своєї дитини. (посміхається) А до того дев’ять місяців носила її в собі. Так чи інакше дитина завжди більше хоче маму. Але чоловік дуже мені допомагає, він завжди підстрахує, коли це потрібно. А ще він класно вміє з Максом проводити час. Щодо домашніх справ – це питання ми делегували помічниці, яка приходить двічі на тиждень. Тим не менше є багато домашніх обов`язків, на кшталт купити продукти, прибрати речі і таке інше. Але у нас це органічно розділилося між мною і чоловіком. Наприклад, сміття виносить він. За мною – вечеря, хоча ми не готуємо щодня, але доволі часто. Ще у нас є правило, що я все закладаю, до прикладу прання чи посуд у посудомийну машину, а Роман дістає. (посміхається) Ніхто не розписував жодних обов’язків. Просто робимо так, як нам комфортно.

Чи позначається ваша відсутність на дитині?

– У мене все дуже чітко розподілено. Так, я трудоголік. Так, я багато часу проводжу на роботі, але для мене дуже важливим є баланс, стараюся його дотримуватися і приділяти дитині багато часу. Вечір – це завжди час для Макса. Субота і неділя – це також його дні. А ще ми спимо з Максом в одному ліжку, ніколи не подорожуємо без нього. За ці майже півтора року не було жодної доби, жодного дня, щоб ми кудись поїхали чи пішли самі. Він завжди з нами, тому моя відсутність поширюється тільки на робочі години з понеділка по п`ятницю, і це не катастрофічно. Дитина все-таки у пріоритеті.

Яке ваше ставлення до працюючих мам?

– У мене працює доволі багато дівчат, в яких є діти. І ми або наперед про все домовляємося, або ця працівниця має тих, хто готовий її підстрахувати. Все-таки зі сторони мами, яка працює, повинна бути насамперед чесність перед роботодавцем.

 

 

Чи допомагає ведення особистого блогу в просуванні бізнесу?

– Я б сказала, що це не стільки сприяє розкрутці, скільки допомагає отримати довіру до бренда. Тобто позиціоную себе як експерта, як людину, якій можна довіряти. Дуже дбаю про свою репутацію. І саме тому мені здається: люди апріорі люблять те, що я роблю, і довіряють мені. Саме це важливо. Хоч би що я створила, знаю: я буду мати конкретну кількість тих, кого зацікавить мій продукт.

Чи були у Вас провальні проекти? 

– Чесно кажучи, ні, хоча такі ситуації є теж крутими кейсами. В мене траплялися провальні випадки у моїх проектах, але це факапи, які вчать нас життю і розвивають. Але щоб провалився весь проект, то ні, такого не було і дуже сподіваюся, що не буде. (посміхається)

Як вдається правильно розподілити час?

– Насправді я над цим працюю майже щодня, тому що тайм-менеджмент у моєму житті є невід`ємною частиною. Хочеться приділяти час не тільки всім проектам і сім’ї, а й собі теж, власному розвитку, зовнішності, здоров’ю тощо. Тому я намагаюся робити все дуже чітко і структуровано. Наразі випробовую новий формат: живу за календарем Google. Робочий день розписаний майже до хвилин, тому неможливо ось так просто спіймати мене посеред робочого дня і сказати: «Поговорімо».

Як вдається втримати успішність проектів?

– Підприємницькою діяльністю я займаюся лише чотири роки. Так, я дуже круто розвиваюся, збільшую дохід, проте, напевно, щоб говорити про тримання на плаву, має минути десять років, п’ятнадцять, двадцять. Якщо через великий проміжок часу ми з вами зустрінемося і я ще буду успішною, тоді розкажу вам, як це вдалося. Наразі найголовніше – стежити за тенденціями, трендами, поколіннями, розробками і бути трендсеттерами, новаторами на ринку, робити першими і робити якісно.

У вашому графіку є час на відпочинок?

– Доволі складне запитання. Відпочивати, наприклад від роботи, так, я встигаю. Але загалом через те, що я молода мама, то здається, що для мене поняття відпочинку просто відсутнє на найближчі декілька років точно. А якщо серйозно, то намагаюся хоча б раз на місяць зробити перезавантаження на один-два дні. Тоді нічого не роблю, абстрагуюся, проводжу час вдома, можу навіть нікуди не виходити. Так, бувають дні, коли я втомилася фізично, емоційно, але глобальної втоми від всього, що відбувається, в мене не виникає.

Як впливають на сім’ю кризові ситуації в роботі?

– Ми з чоловіком працюємо разом. Іноді це складно, тому що ми дуже емоційні люди, надзвичайно темпераментні, з лідерськими якостями і в робочих перемовинах можемо активно сперечатись. Але, як показує практика, такі кризові ситуації навпаки нас зближують і як партнерів по роботі, і як партнерів по житті. Ми акумулюємо всі зусилля, розподіляємо обов`язки, ухвалюємо рішення, діємо і наносимо удари кризі (сміється). Це нас об’єднує.

Що порадите тим, хто хоче розпочати власний бізнес?

– Чесно кажучи, я б дала їм пораду не поспішати. Мені, з одного боку, подобається підприємницький бум у нашій країні, а з іншого, – просто шкода ті проекти, які не вистрілять ніколи. На жаль, люди часто не до кінця розуміють, що таке підприємництво, скільки потрібно докладати зусиль, що далеко не завжди ти у виграші чи маєш прибуток, що ти не працюєш, коли хочеш, а робиш це 24/7, в тебе немає вихідних чи повноцінної відпустки, коли можна вимкнути телефон і не думати ні про що. Тому я би порадила більше зважувати, і, якщо все ж ви прийняли остаточне рішення, то ставте собі за мету стати справді освіченим у сфері розвитку бізнесу. Наполегливо раджу всім, хто хоче бути підприємцем, розвивати скіли керівника в тій сфері, в якій хочете мати підприємство.

І ще. Раджу обирати правильну маркетингову стратегію, адже маркетинг є дуже важливим інструментом. Я бачила багато класних продуктів, які не змогли вміло подати, і тому вони «не зайшли». Отож, у реаліях сьогодення це дуже важливо. Людей складно здивувати, на чому треба робити великий акцент. Думаю, якщо дотримуватися цих нехитрих порад, то все у матусь буде чудово і їхній бізнес процвітатиме.

 

Free WordPress Themes, Free Android Games