×

Ми тут:

підписатися

Ні агресії! Як тримати себе в руках на роботі?

Текст: Мірабелла Молода

Ритм сучасного життя часто вибиває нас з колії: будинок, робота, недосипання, недоїдання, шалені затори, проблеми в колективі або з керівництвом, відсутність нормальної фізичної активності та інші важливі фактори сприяють поступовому руйнуванню особистості людини. Ми стаємо більш агресивними, перестаємо контролювати свої емоції, частіше починаємо піддаватися спокусам. А що ж далі? Людський організм побудований так, що йому потрібно розібратися з стресом і кудись подіти негативні емоції. Давайте розбиратись.

Стан стресу, а отже і викликану ним агресію контролюють так звані «гормони стресу» – адреналін та кортизол. Якщо ми говоримо про стреси, пов’язані із зовнішніми життєвими ситуаціями, то особливу небезпеку для здоров’я становить кортизол. Під час стресу він приводить організм до «бойової готовності» — так наше тіло реагує на небезпеку.

Це все зрозуміло, але як себе контролювати, коли опускаються руки? І як сказати собі «Ні агресії!»? Як змусити відпустити проблеми, насолоджуватися життям і працювати в своє задоволення?

З’ясуй головну причину стресу

Швидше за все в твоєму стані винна одна з цих причин: перепрацювання, брак контролю, неправильна мотивація, проблеми з колегами, конфлікт цінностей. Коли знайдеш головного винуватця – пів справи зроблено. Напевно, у тебе вийде вирішити питання за допомогою начальства: підвищити зарплату, перевести в інший відділ, виключити роботу у вихідні.

Припини виконувати чужу роботу

Ненормований графік часто виявляється наслідком того, що на тебе навісили зайвого. Подумай гарненько, яка частина робочих обов’язків насправді не твоя.

Від’єднай роботу від решти життя

Дуже добре, що ти працюєш зранку до вечора, потім береш ноутбук додому і продовжуєш у вихідні. Для роботодавця, а не для тебе. Залишай роботу на роботі, не включай у будинку службовий телефон і не бери участь у раптових і нікому не потрібних нарадах посеред ночі.

Піклуйся про себе

Звучить смішно, але це важливо. Якщо ти спиш менше семи годин поспіль, відчуваєш постійну втому. Якщо постійно їсти на ходу і літрами пити каву, довго не протягнеш. Якщо весь час сидіти на стільці і не займатися спортом, організм досить скоро збунтується. Життя занадто коротке, щоб витратити все здоров’я на роботу.

Абстрагуйся

Якщо на роботі є людина, що дратує тебе, старайся не створювати з нею конфліктів і утриматися від спілкування. Якщо це неможливо, попроси керівництво перевести тебе в інший відділ.

Поводься спокійно

Якщо ти останнім часом надто роздратований і вивести тебе з себе може навіть якась дрібничка, не панікуй. Вивчи або придумай декілька рядочків прози або поезії і повторюй собі, коли відчуваєш, що готовий зірватися.

Найголовніше – дихання

Ви помічали, що під час агресії і стресових ситуацій люди просто «забувають дихати»? Сердечний ритм пришвидшується, вдихи стають маленькими та короткочасними. Дихай глибоко та повільно, це знизить рівень твого стресу щонайменше на 10-15%.

 

Отже, ми з вами з’ясували причини виникнення стресу як на фізіологічному, так і психологічному рівні, навчилися контролювати свої емоції та стан організму під час нервового збудження. А як же втримати результат?

 

Спеціалісти в галузі психології для профілактики стресу радять:

 

  1. Більше проводити часу на вулиці у сонячну погоду.
  2. Взяти за традицію 15-20-хвилинну прогулянку щодня.
  3. Приймати ванну кожної суботи або будь-якого іншого вашого вихідного дня.
  4. Уникати перегляду фільмів, що викликають агресію, або новин тощо.
  5. Знайти заняття до душі, що заспокоювало б вас найкраще (похід у фітнес-клуб, прослуховування музики тощо).
  6. Уникати будь-яких стресових ситуацій, конфліктів на роботі, з родичами і т.д.
  7. 3 дні на тиждень спати більше 8 годин. Старайтеся лягати в ліжко раніше і за годину-дві до сну відкладати гаджети у сторону.

 

Отже, тепер, коли ми Розклали все по поличках, визначили причину і спосіб вирішення проблеми, тепер настав найголовніший етап – почати щось змінювати! Надіюся, мої поради будуть корисними для вас.

Free WordPress Themes, Free Android Games