×

Ми тут:

підписатися
РІО — це всебічний розвиток дитини та спокій батьків
08.05.2019
Владислав Ващук про сучасний футбол, IT- технології та власну книжку!
09.05.2019

Оксана Діденко: «Від вашого психічного здоров’я залежить багато: кар’єра, стосунки і зовнішній вигляд»

Оксана Діденко – досвідчений психоаналітик, психотерапевт, психіатр — божевільно закохана в свою професію. Її девіз у житті і в роботі: «Добре в душі — добре усюди». Про працю психоаналітика, про хвороби сучасності та емоційне вигорання фахівець розповіла спеціально для «РІА-Україна».

10 років досвіду, державний диплом, стажування в Канаді, більше 7500 годин практики, більше 3000 клієнтів, клієнти з 20 країн світу (Україна, Америка, Канада, Еквадор, Німеччина, Норвегія, Іспанія, Греція, Польща, Білорусь, Росія, Казахстан, Дагестан, Йорданія, ОАЕ, Філіппіни, Пакистан, Індія, Мальдіви, Таїланд), 3 мови консультування (українська, російська, англійська), член Української спілки психотерапевтів, член Українського психоаналітичного союзу, експерт телеканалу СТБ.

З чим пов’язане ваше рішення бути психоаналітиком?

— Я завжди хотіла реалізуватися в професії, де зможу допомагати людям, і з самого дитинства знала, що хочу стати лікарем. Вже з 4 курсу медичного університету була впевнена, що працюватиму психіатром. Адже психіатрія — це така бездонна, захоплююча і непроста спеціальність! Я вивчила її вздовж і впоперек, щоб якнайкраще прислужитися людям. Зараз веду свою приватну практику, допомагаю впоратися з життєвими труднощами і складними питаннями. Мій профіль – це стосунки, самопочуття та своя справа/бізнес.

Чому люди часто бояться звертатися до психолога?

— Дійсно, у нас в Україні зараз нерідко виникає страх, навіть коли допомога вкрай необхідна. Люди будуть роками страждати від депресії, якогось неврозу, хронічної тривоги, вкрай незадовільних стосунків тощо, але ні в якому разі не звертатися до спеціаліста. У нас панує міф, що до психолога приходять тільки «хворі» люди. Але психолог або психотерапевт (дві різні, хоча і споріднені спеціальності) – лише різновиди лікаря. Це як коли ви відвідуєте стоматолога або гастроентеролога. Можна дійсно мати якесь серйозне захворювання, але бажано звертатися до різних спеціалістів. Коли просто відчули, що щось не так, або навіть профілактично, коли все більш-менш нормально. Аналогічно і психолог/психотерапевт. Він здатен допомогти як при дійсно важких психічних станах, так і просто при нелегких життєвих ситуаціях. Тому вважати, що «нормальні» люди не ходять до психолога, коли їм погано, — це те ж саме, як і думати: до стоматолога не ходять, коли не можуть спати через біль у зубі. І так само ненормально справлятися самому з душевним болем, як і з зубним або у спині. Можна, звичайно, змиритися, але потім чекайте неприємних сюрпризів. Наше здоров’я не полюбляє, коли на нього не звертають уваги.

Так ось, коли ж звертатися до спеціаліста?

— Якщо ви йдете до стоматолога, коли болить зуб, то йдіть до психолога, коли «болить душа». Найпомітніші «душевні болі» — це хронічна тривога, безсоння, довгі періоди зниженого настрою, емоційна нестабільність, підозри на якусь хворобу, коли всі лікарі та обстеження говорять, що з вами все гаразд. Якщо страждаєте хоча б від чогось із перерахованого, бігом до спеціаліста!

Зараз є поширеною проблема емоційного вигорання. Як вона проявляється і як цьому запобігти?

— До мене останнім часом звертається багато людей зі скаргами на те, що життя втратило фарби, настрій кепський, немає бажання щось робити, те, що раніше дуже подобалося, зараз не викликає ніяких емоцій, все робиться через «не хочу», навіть секс та смачна їжа асоціюється тільки з нудьгою, єдине, про що мріється, — тиша та можливість залишитися наодинці. І це називають депресією. На перший погляд усе виглядає як такий стан… Починаємо розбиратись і дивитись більш широко, що би могло викликати весь цей депресивний букет, і з’ясовується, що людина працює на дуже відповідальній посаді і залишається у напрузі 24/7; або робота, може, і не така серйозна, але останній вихідний був 2 місяці тому, а відпустки не було вже 3 роки; або це мама з двома дітьми, на ній дім і плюс дві роботи; або діяльність пов’язана з інтенсивним спілкуванням з іншими людьми, де потрібні співчуття та одночасно напружена розумова робота (лікар, психолог, педагог, керівник, менеджер тощо). І по своїй суті ніяка це не депресія, а хронічна втома і, як результат, емоційне вигорання.

Чи дійсно робота та бізнес може «вбити» у жінці жіночність?

— Наша жіночість не залежить від того, ким і як ми зараз працюємо. Вона визначається тим, як нас бачили в дитинстві батьки і як вони ставилися до маленької дівчинки, а потім до дівчини. Чи бачили в ній із початку «красиву та улюблену принцесу», а потім чи дозволили їй бути привабливою та сексуальною. Причому на всіх рівнях: і на свідомому, і, що важливіше, на безсвідомому.

З якими хворобами сучасності до Вас звертаються пацієнти?

— Зараз у нас нарцистична ера, як її називають психологи. Все є: їжа, товари на будь-який смак та гаманець, розваги, інформація. Тільки протягни руку і візьми. При цьому дуже швидко змінюються соціальні норми, порядки та технології, за якими нібито потрібно поспішати. Реклама закликає нас: «Купуй телефон/машину/кавоварку і будеш успішним та щасливим». Соціалізація переходить у віртуальний світ, де набагато легше підтримувати фасад успішної, красивої та щасливої людини. Ось це приблизний обрис сучасного навколишнього світу. І все назване не може не відображатися на тих запитах, які до мене в кабінет приносять клієнти. Зараз просто хвиля скарг на те, що «всього в житті добився/лась, є квартира, дорога машина, престижна робота, мандрівки у будь-який кут землі, але немає одного — радощів та задоволення». Все, звичайно, дуже індивідуально і всі ситуації різні. Головне, на що звертайте увагу, щоб не потрапити в пастку мінусів сучасного віку, — це на гармонійний розвиток усіх сфер. Робота та успіх — тільки одна зі сторін життя. Є ще стосунки, є особисті справи, які не пов’язані з працею та сім’єю. Любіть себе не тільки «зовнішнього» та ефективного, але і «внутрішнього» та домашнього.

 

Запис на консультацію:

(066) 111-02-42

(Viber, WhatsApp, Telegram)

oksana-didenko.com

Free WordPress Themes, Free Android Games