×

Ми тут:

підписатися

Оксана Муха: «Моя перемога на проекті — це перемога всієї держави»

Автор: Ірина Котельницька

Вона українська співачка та скрипалька, Заслужена артистка України, її називають душею української пісні. Саме Оксана Муха завоювала першість в 9 сезоні «Голосу країни». Ексклюзивно на сторінках журналу «РІА-Україна» про перемогу, творчі плани та головну місію на проекті читайте далі…

Розкажіть про перші емоції, коли почули своє ім’я як переможниці.

— Відчуття гордості за всю державу, єдності, відчуття, що ми відновлюємо все-таки свої пам’ять і коріння. І як би нас не намагалися знищити, ми все одно будемо проростати. Такі мої перші думки та відчуття. Моя перемога – це перемога всієї держави. Якщо те правдиве, українське, проростає і його підтримують, це свідчить про те, що ми повертаємо пам’ять і наша амнезія минає. Люди голосували за свою історію, за свою пісню. Звичайно, і голос є важливим, і спів. Є люди, які не мислять культурними кордонами і сприймають вокал. Але насамперед для мене в цей день було відчуття, що в нас ще все попереду. Що ми ще можемо відродитись.

Чи довго Ви думали над участю у проекті?

— Вперше бажання потрапити на проект «Голос країни» з’явилося близько 5 років тому. Але воно не здобуло своїх природних кроків для того, щоб це все здійснити. А потім виникла ідея спробувати з великого екрану висловити ту думку, яку ми пропагуємо останніх кілька років, — розповісти українцям про Квітку Цісик. Про американку українського походження, популярну виконавицю рекламних джинґлів у США і, найважливіше, українських народних та авторських пісень. Вона чудово володіла українською мовою і пам’ятала свої традиції, і саме вона заспівала українську пісню так, як ніхто у той час в Україні її не виконував. Нам перекривали наше повітря, нашу душу, а Квітка – душа. І я хотіла розповісти про неї і в першу чергу боротьба була за Квітку.

Чому обрали за тренера Dan Balan і чи одразу знайшли спільну мову, адже Дан — російськомовний співак?

— Ми дві людини з різних країн, але у нас є точка зустрічі – мова. Я не є обмеженою особою і прекрасно володію російською. Якщо би могла англійською передати всі відчуття і тонкощі сприйняття, ми би спілкувались англійською. Але, на жаль, я не маю такої основи, тому розмовляли ми між собою російською мовою. З Даном у нас налагодилося абсолютне порозуміння. У нас не було жодних бар’єрів. Чому обрала Дана? Тому що він надзвичайно світла людина, я відчула до нього тепло. Це інтуїтивні речі, які пояснити складно. Під час вибору я керувалась абсолютно емоційними відчуттями і обрала того тренера, з ким мені було найкраще.

Мета вашої участі у проекті — донести та відкрити глядачеві популярну виконавицю Квітку Цісик та її творчість. Чи вдалося це виконати?

— Думаю, що на 90 відсотків так. Про Квітку почули, але специфіка людини є в тому, що вона сама рідко починає шукати. Тобто ми відкрили ім’я, розповіли, що існує така співачка, про її репертуар, але про неї інформацію самі не намагаються знайти. Проте, якщо приїжджати у міста та влаштовувати концерти і розказувати про Квітку Цісик, про її життя, тоді публіка її насправді для себе відкриє. Тому ми будемо продовжувати і ще до кінця мета не є реалізована.

Будь-яке телешоу — це колосальна робота не лише учасників, але й людей, які знаходяться поза кадром. Розкажіть про закулісся: скільки часу триває підготовка та скільки людей працює над образом та картинкою, яку ми бачимо на екрані.

— Це надзвичайно складний процес. Секунду, яку бачить глядач, створюють десятки людей. Стовідсотково це професіонали, які дуже чітко розуміють, як і що зробити. Найважливіше – довіряти їм та дати можливість зробити свою роботу, а моя робота полягала в тому, щоб співати. Було багато різних ситуацій під час створення номера. Наші образи, костюми — це все шалена кількість днів, годин підготовки.

Що для Вас було найважчим на проекті та який із виступів був найбільш важливим та емоційно непростим?

— Нокаути та виконання пісні «Шуміла ліщина». Найскладнішим було не лише тому, що і скрипка в руках, і ще й потрібно співати. Це стан, коли ти маєш слово і з тебе появляється звук, дуже особливий, твій організм – твій інструмент, який потребує певного відчуття, настрою. Інструменталісту необхідний ще інший настрій, і поєднати цих дві особи в одну пісню виявилося досить складно та непросто. І пісня стала надзвичайно важливим моментом, аби достукатися до людей, які не відчувають, що в нас зараз війна. І для мене було дуже боляче та непросто її виконувати. Тому цей момент є найскладнішим впродовж усього проекту.

Кого з конкурсантів вважали своїм головним конкурентом?

— Я не сприймала жодного учасника як конкурента. Вболівала за людей, яких чула серцем. Це були Андрій Хайат, Катерина Бегу, я не бачила в них суперників. Не сприймаю конкуренцію у принципі. Є спортивні змагання зі стартом і ти біжиш від нього до фінішу. Таке ж відчуття було і у мене. Я прийшла, отримала завдання і думала про нього. І які кросівки у мого суперника, як він біжить, яка в нього зачіска, хто його підтримує – мені це все нецікаво. Я маю зробити свою справу. І неправильно вишукувати конкуренцію, вникати в неї, адже це забирає твою енергію. Ти маєш пісню, тренера, в тебе є друзі, які підтримують, ти бачиш мрію і потрібно зосереджуватися на цьому. І найважливіше — не зрадити собі, а бути собою і ні до кого не уподібнюватися. Тому я не думала над тим, що навколо є конкуренти. Кожен із учасників був достойним і робив свою справу якнайкраще.

Якщо говорити про творчі плани Оксани Мухи, чого прагнете у майбутньому?

— Тур, сольні концерти восени – у Львові ми уже анонсували виступ 11 листопада, у Театрі ім. М. Заньковецької. Звісно ж, найбільша моя мрія — потрапити з концертами на схід та записати давні українські пісні, дати їм чудове аранжування та друге дихання. І заспівати їх настільки любляче, щоб, людина, яка не розуміє мови, почала їх також любити. Це те, що сталось із Даном, який не розуміє української, але через щирість та особливість української пісні сам у неї закохався. І я хочу, щоб вся Україна закохалася в нашу пісню і була така щаслива, як я.

Пройшовши весь шлях від кастингу до переможниці проекту «Голос країни», як думаєте, що саме допомогло Вам отримати перемогу?

— Головне — залишитися собою. Якщо ти пропонуєш людям свій світ, в якому ти живеш, і він чудовий, і ти в це віриш, то найважливіше, щоб такий світ і надалі залишався чудовим, не зрадити собі, продовжити свій шлях зі своїм переконанням, не нав’язаним іншими. Бути собою, бути особистістю – це мені допомогло. Ми не схибили, не співали сучасну англійську музику, аби стати ближчим до глядача. Ми пройшли весь шлях із українською піснею, і це найбільша перемога. І це для цього проекту прецедент.

 

Free WordPress Themes, Free Android Games