×

Ми тут:

підписатися

Пекарня – кондитерська «КсеніЯ» – локація смачних десертів

пекарня Ксенія

«КсеніЯ» – кав’ярня із сімейною історією. Шеф-кондитер Віктор Санич та власник закладу Сергій Дмитрович поділились як виникла ідея створити пекарню-кондитерську із авторськими десертами, що є найважливішим у створенні солодощів та який секрет приготування десертів за якими хочеться повертатись завжди. Читайте далі…

Автор: Ірина Котельницька

Як виникла ідея створити пекарню – кондитерську?

Сергій: Моїм натхненням була бабуся Ксенія, яка любила випікати здобу і тішити дітей та онуків солодощами. У неї це виходило надзвичайно смачно. Сьогодні її немає з нами, проте багато рецептів бабусі ми зберегли і використовуємо їх.

Все почалось з того, що ми захотіли поділитись ароматною випічкою зі смаком дитинства, наших домашніх булочок та слойки і у 2000р. відкрили пекарню. З того часу готуємо за традиційною технологією, без використання півфабрикатів, барвників, консервантів і поліпшувачів. Кожного ранку о 6:00 день починається з того, що замішуємо тісто вручну, та готуємо начинки, використовуючи лише натуральні продукти. Також випікаємо домашній хліб з пшеничного та житнього борошна на основі заквасок і живих дріжджів. Найкраща випічка – це та, яка створена з любов’ю до справи, та за допомогою якісних і свіжих продуктів.

Згодом виникла ідея, готувати вишукані десерти, які приємно здивують наших гостей своєю неповторністю і вишуканістю. Тому у 2017 році ми відкрили затишну кав’ярню, де можна насолодитись запашною кавою і скуштувати правдивий галицький сирник.

Віктор: Коли познайомився з Сергієм, мене дуже зацікавив цей формат закладу, локація. Я оцінив всі сторони та зробив вибір, щоб ми готували лише авторські десерти. У нас було спільне бажання, щоб ми відрізнялись не тільки на ринку  Львова, але й цілого світу.

Розкажіть про концепцію та унікальність вашого закладу.

Віктор: Унікальність нашого закладу, в першу чергу, полягає у тому, що у нас такий міні-формат кави і тістечка to go. По-друге, збалансованість, це найголовніше, як по смаку так і по вазі. Враховуючи ситуацію в країні ми взяли напрямок на те, щоб наші продукти і заклад був відкритий для всіх. Ми вкладаємо сюди багато щоденної праці, щоб зробити якісний продукт і цим змінювати світ на краще, це в першу чергу не бізнес, а улюблена справа. Для нас дуже важливо, щоб наші гості відчували це ставлення. Бо коли ти починаєш думати про те, як заробити, де зекономити, це вже ти не працюєш на користь. Кожна професія вимагає зосередитись на тому, щоб змінювати світ на краще. Наша справа робити це смачно, корисно, та дарувати настрій.

Багато хто використовує маркетинг, купу методів, ходів – це вже не працює, тому що все вже настільки цим переповнено, що люди на це не реагують. Треба показати людям в першу чергу ставлення і відношення до клієнта та справи, яку ти робиш – це наше золоте  правило. Ми обрали свій формат і шлях, та маємо намір розвиватись і показувати себе, наскільки ми конкуренто спроможні, відрізняємось і нам є що запропонувати.

Які у вас є позиції в меню, лише десерти та кава?

Віктор: Ми пропонуємо десерти, печиво та різноманітну випічку. Випічка – це вже окрема сторона, це більше сімейна справа Сергія. А я відповідаю за солодощі. Кожна наша позиція, яку ми пропонуємо останніх два роки, це все створене і вигадане тут, у спонтанних моментах. Я  настільки люблю свою справу, що я навіть коли сплю думаю про десерти. Я захоплений своєю роботою, я нею дихаю та живу. Ми довго працюємо над десертами, від місяця і до пів року. В цій справі мені подобається, що люди цінують смак, це приносить користь, задоволення та дарує настрій.

З яких інгредієнтів ви готуєте ваші десерти?

Віктор: Деякі продукти нам постачають з Іспанії, Італії, Польщі та Домініканської Республіки. Ми  використовуємо багато ягід та фруктів, різних горіхів, виключно якісний шоколад, готуємо менш жирне, з мінімальною кількістю масла. Для такого десерту як «Манго клементин» з  Домініканської Республіки нам постачають манго. Шоколад з Італії. Взагалі без якісних продуктів результат не буде якісний, тут як художник без полотна та фарб.

Десерти пекарні – кондитерської «КсеніЯ» це унікальні авторські рецепти?

Віктор: Так, я пишу сам авторські рецепти. Тому що рецептів завжди буде безкінечна кількість, їх можна постійно варіювати, трансформувати. Насправді ж, у мене не має шаблонів, які я використовую завжди. Я керуюсь смаками, я завжди стараюсь зосередитись на певних продуктах. Якщо ти готуєш по рецептам – ти завжди будеш обмеженим і не конкурентно спроможним, а коли ти не керуєшся готовим рецептом, ти вільний, в тебе є воля і свобода. І найбільше мені подобаються в моїй справі моменти, коли вигадую щось нове,  я набираю, чи пишу Сергію і знаю, що він підтримає будь-яку ідею, а далі починається процес створення нового десерту.

Чи є у кав’ярні візитна картка, коронний десерт?

Віктор: Звісно ж є візитна картка, це десерт «Айворі» він є лідером продаж, а  також «Опера», взагалі такий десерт готують тільки шеф-кондитери в Токіо і в Парижі, але я її трохи доопрацював, модернізував. Наш секрет в тому, що ми не забиваємо свої десерти цукром, маслом чи вершками. Ми хочемо щоб гості прийшли і відчули натуральний  смак полуниці з мятою, чи смак манго з мандарином, у десертах ми прихильники гармонії і збалансованого смаку.

От я вам розповім історію одного тістечка – «Манго клементин». Ця ідея виникла пізно ввечері і я кажу: Сергій, завтра почнемо готувати і все має вдатись.  Над цим десертом ми працювали 3 місяці, поки досягли бажаного результату.

Розкажіть про свої плани, можливо створення мережі кондитерських «КсеніЯ»?

Сергій: Наразі зосередимось на нових смаках і розвитку даної локації.  Маємо цікаві ідеї та плани, які поступово втілюємо у життя. Багато працюємо і отримуємо від цього задоволення, бо займаємось улюбленою справою. Насправді, це дуже важка праця, потрібно завжди в першу чергу працювати над собою, навчатись нового і постійно вдосконалюватись, адже щоб досягти у чомусь успіху, часто потрібно вийти за межі свого комфорту.

Віктор: У нас з Сергієм співпали наші інтереси і ми багато докладаємо зусиль для розвитку цієї справи. Цей заклад це наша з Сергієм історія. Тут все говорить про нас – чим ми займаємось на сьогоднішній день. Ми фанати своєї справи.

 

вул. Якова Раппапорта, 7б

(098) 334-42-70

 

ksenia.bakery.pastry

КсеніЯ. Пекарня. Кондитерська

Free WordPress Themes, Free Android Games