×

Ми тут:

підписатися

Роман Кузик: «Створюючи здорову посмішку, даруємо нове життя»

Автор: Марта Лука

Він лікар − стоматолог-ортопед та завідувач відділення естетичної стоматології в Центрі стоматологічної імплантації та протезування «ММ». Для журналу «РІА-Україна» талановитий Роман Кузик розповів про сучасні процедури протезування та імплантації, співпрацю з найвідомішим світовим зубним техніком та про секрети отримання голлівудської усмішки. Читайте далі…

Що сьогодні у стоматології є популярним? До чого прагнуть ваші клієнти?

– Естетика є невід’ємною частиною життя, хоча декілька десятків років тому була ледь помітною на горизонті. Тому зростання вимог до естетичного результату стоматологічного лікування змусило спеціалістів шукати витончені рішення. Всім відомо, що краса людини викликає у нас позитивні емоції по відношенню до неї, а їй додає впевненість у собі. Сяюча посмішка в гармонії з губами та лицем являє собою невід’ємну анатомічну структуру. Тому на сьогоднішній день саме естетика, власне ця красота є першочерговою вимогою стоматологічного пацієнта!

Романе, на вашу думку, імплантація – необхідність чи необдумана розкіш?

– Зубний (дентальний) імплантат – це штучно виготовлена, частіше за все багатокомпонентна конструкція, яка використовується для введення в кісткову тканину щелепи з послідовним зрощуванням (остеоінтеграція) з ціллю протезування. Імплантати замінюють собою корені втрачених зубів, що в подальшому дає змогу провести відновлення зубного ряду та зупинити втрату кістки в ділянці втраченого зуба. Тому це не розкіш, а можливість відновити дефект зубного ряду, не використовуючи для цього живі зуби, тобто мостоподібні протези. Бо для виготовлення протезу необхідно відпрепарувати (обпиляти) живі зуби!

Як відомо, процедура імплантації та протезування не є з дешевих. Наскільки це ефективно та довговічно?

– Так, процедура справді недешева, тому що для встановлення імплантату необхідно використовувати сучасні техніки та технології, які коштують немалі гроші. Ефективність та довговічність імплантації в першу чергу залежить від дотримування всіх рекомендацій лікаря. Основним показанням до неї є бажання пацієнта і відсутність протипоказань.

Скільки часу потрібно для отримання голлівудської усмішки, якщо використовувати сучасні процедури?

– Для того, щоб створити голлівудську посмішку, в першу чергу необхідно усвідомити, що саме пацієнт має на увазі і чи він розуміє, що це таке. Адже красива посмішка – не тільки білі та рівні зуби, але й гармонія білої (зуби) та червоної (ясна) естетики. Особливості обличчя також відіграють вагому роль у складанні подальшого естетичного плану лікування. Для цього я використовую сучасні техніки та протоколи лікування згідно зі світовими стандартами, а саме: фотографія (зовнішньо- та внутрішньоротова), 3D-технології (комп’ютерне моделювання анатомічної форми зубів із урахуванням особливостей обличчя), функціональна діагностика (дозволяє оцінити стан скронево нижньощелепного суглоба, синхронність у роботі жувальної та допоміжної мускулатури голови і шиї, а також характер змикання зубів), корекція м’яких тканин (ясна), імплантація, ортодонтія, примірка попередньої форми зубів з урахуванням побажань пацієнта, підбір кольору і ще багато іншого.

Як відомо, Ви співпрацюєте з одним із найкращих зубних техніків у світі. В чому полягає ваше співробітництво?

– Так, я співпрацюю з Джошуа Поланскі. Багато відомих голлівудських акторів мають зроблену ним посмішку. Це надзвичайно талановита, більше того, унікальна людина, яка мотивує всіх, хто прагне до кращого, та мене в тому числі. Якщо клієнти прагнуть мати бездоганну посмішку, зроблену нашою командою «ММ» та Джошуа Поланскі, то він приїжджає для них до України.

На сьогоднішній день більшість лікарів з метою заробітку починають економити на матеріалах, адже якість лікування покаже себе не зразу, а через певний проміжок часу. Натомість Ви використовуєте найдорожчу лінійку матеріалів, у центрі лише якісне та сучасне обладнання…

– У Центрі стоматологічної імплантації та протезування «ММ» на матеріалах та купівлі сучасного обладнання не економлять, а особливо на стерилізації медичного інструментарію, бо це здоров’я пацієнта, за яке ми відповідаємо. Я співпрацюю з однією із кращих лабораторій в Україні «Yamamoto Lab» (м. Київ), у команді якої є професійні зубні техніки та найновіше устаткування. Якщо лікар і зубний технік використовують все відповідно до протоколу з урахуванням усіх побажань пацієнта, то кінцевий результат буде успішним.

З кожним днем кількість стоматологічних клінік, приватних кабінетів лише зростає. Чому люди обирають Вас?

– Першочерговість вибору нашої клініки пацієнтом пояснюється кращими спеціалістами, які вміють не лише створити здорову та красиву посмішку, а й відновити психоемоційний стан та надати впевненості у собі. Взаємозв’язок лікаря з пацієнтом є надзвичайно важливим. Його можна налагодити, якщо доступно пояснити проблему, з якою прийшли, та обрати якісний план лікування щодо вирішення цієї проблеми.

Як навчаються та де вдосконалюють свої знання та навики лікарі Центру стоматологічної імплантації та протезування «ММ»?

– Ми постійно розвиваємося, йдучи крок у крок із сучасністю. Відвідуємо стоматологічні симпозіуми та курси в Україні та за її межами, обмінюємося досвідом із колегами, залучаємо до співпраці іноземних та українських професіоналів, тим самим розширюємо свої знання та практичні навики.

Чи можливо в домашніх умовах, дотримуючись найпростіших правил, мати здорову та красиву усмішку?

– Це питання є відносним, бо стоматологічних захворювань дуже багато. Але дотримання домашньої гігієни порожнини рота – обов’язкове завдання людини. Стоматолог повинен навчити правильної техніки чищення зубів та догляду за яснами, що має велике значення. Якщо домашній догляд, контрольні огляди, професійна гігієна, які проводяться в стоматологічній клініці, будуть систематичними, то здорова та красива посмішка буде зберігатися впродовж багатьох років.

 

Free WordPress Themes, Free Android Games