×

Ми тут:

підписатися
концерти у Львові
10 концертів квітня у Львові
01.04.2019
Роксолана Куфльовська
Роксолана Куфльовська: «Відверто кажучи, витримувати конкуренцію дуже важко – потрібно постійно тримати марку та вдосконалюватися»
01.04.2019

Савелій Лібкін: «З першого дня я відчув, що мене кинули у воду, і власне ось таким був початок»

Савелій Лібкін

Одеський ресторатор, власник компанії «Ресторани Сави Лібкіна» ексклюзивно для журналу «РІА-Україна» розповів, із чого розпочинався його шлях, як вдалося створити 10 успішних закладів та чи з’явиться у місті Лева новий. Читайте далі…

Автор: Ірина Котельницька

Ваш досвід у сфері рестораторства стартував із невеличкого кафе «Фонтан». Яку ціль ставили перед собою, коли влаштовувалися саме туди?

Це було моє перше місце роботи — невеличкий заклад, у самому центрі, на сьомій станції Великого фонтану. Район міста став для мене якимось особливим, саме там провів після армії 2 роки на посаді заступника по виробничій частині. У 21 рік я шукав місце для заробляння, а не просто праці, тобто ключовою метою у мене був заробіток. Власне перший рік роботи дуже сподобався, насправді все складалося дуже органічно, проте важко. Я опинився в середовищі зрілих людей, у команді був наймолодшим, і всі мої підлеглі виявилися старші мінімум у 2 рази. Досі не розумію, як мій шеф прийняв рішення поставити мене над ними, як він тоді мислив (сміється). З першого дня я відчув, що мене кинули у воду, і власне ось таким був початок. У «Фонтані» навчився багато чого, та й вчитель виявився хорошим.

А вже тоді був якийсь план стосовно власного закладу?

Ні, ніяких планів не було, ні про що не думав, лише про те, як виділити в цьому щільному графіку хоча б годину в день для протилежної статі. Мені просто подобалося те, що я робив. Але не будував жодного плану і не розмірковував про стратегію, про існування цього терміна взагалі дізнався, напевно, вже після 30-ти років. А інтерес виник просто тому, що після школи не було освіти і я пішов в те місце, де, як мені здавалося, її отримаю, працюючи. І це, як на мене, вдалося. Тоді я не мав жодних базових знань, як і зараз. Але постійно вчуся та прагну до цього. Відсутність академічних знань призводить до того, що я так чи інакше повинен отримати навички, але іншим способом.

Як власне вдалося створити таку популярну на сьогодні компанію «Ресторани Сави Лібкіна»?

Це вийшло абсолютно випадково, не передбачувано для мене. Коли я розпочинав, не знав, як воно повинно правильно бути. А вийшло так, як вийшло, тобто мене звільнили і мені треба було якось рухатися далі. Я мав навики і скерував їх у правильне русло.

Головне правило успішного закладу – це…

Термін життя — тобто він повинен бути довгоживучим. Наприклад, є проекти, в які хочеться приходити, коли вони відпрацювали вже 10 років. Ось після цього терміна вдвічі цікавіше до них знову завітати: коли все стало на свої місця, помінялися перші керівники, перші кухарі. Все вже владналося, вляглося. І ось тоді, коли ти приїжджаєш в це місце, то відчуваєш первісну базову ідею. Тому я вірю, що потрібен час, аби заклад налаштував діяльність або зруйнувався, пішов вгору або ж навпаки.

Як довго виношували ідею першого закладу?

Ідея формувалася протягом 2-х років. Я її виношував, так би мовити, завагітнів задумом саме на стільки часу. І коли втілив це в реальність, мені стало зрозуміло: я народив те, що повинно було народитися.

Нагороди ваших закладів — це крапля в морі чи все ж щось більше для Вас?

Я думаю, що це нічого. Найбільша нагорода – це, коли гості повертаються. Вони повинні приходити, вибирати. В Одесі зараз приблизно 1000 ресторанів, це небагато. Ну, і місто у нас, чесно кажучи, не сильно велике. Але, коли ти розумієш, що йдуть саме до тебе і все зробив саме ти, це справжня хімія.

Скажіть, чому досі немає вашого закладу в місті Лева і чи варто очікувати його появи?

Ви знаєте, була пропозиція рік тому, і хороше місце пропонували, але щось всередині мене не клацнуло.

Чи Ви вважаєте себе успішним чоловіком?

Ну, щось таке середнє. Вважаю, успішність — це співвідношення думок із фактами. Відсотків, напевно, на 50% я успішний, не думаю, що більше.

Розкажіть про плани, можливо, відкриття нового закладу?

Плани — вони не публічні. Коли зроблю, тоді буду говорити.

 

Free WordPress Themes, Free Android Games