×

Ми тут:

підписатися

У Нідерландах розробили 600-метровий бакен, що чистить океан від пластику

Нідерландська некомерційна екологічна організація The Ocean Cleanup розробила 600-метрову систему очищення океану, що збирає з поверхні води пластик, рибальські сітки та мікрочастинки сміття.

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт організації.

У технології нескладний механізм: довжелезний пластиковий бакен, який доставляється у необхідну локацію човном, а потім пливе за течією, підхоплюючи пластик, який екологам залишається тільки перевантажити на борт, розсортувати та відправити на переробку.

 

“Комусь потрібно колесо?” — написав у Twitter засновник проєкту Боян Слат.

 

 

 

Зазначається, що нова система очищення — автономна та “використовує природні сили океану для виловлювання пластику”. 600-метровий бакен “підхоплює” різні за розмірами відходи: від автомобільних покришок до стружки з пластику.

 

 

Систему протестували в липні у Ванкувері, а потім запустили до “великої тихоокеанської сміттєвої плями”, яка плаває між Гаваями та Каліфорнією і втричі перевищує розмір Франції. На цій ділянці сконцентровані щільні масиви пластику й інших відходів, занесених водами Північно-Тихоокеанської системи течій. Близько 600—800 тонн риболовного снарядження губиться в морі щороку, ще 8 тонн пластикових відходів припливає з пляжів.

Free WordPress Themes, Free Android Games