×

Ми тут:

підписатися
Оксана Діденко: «Від вашого психічного здоров’я залежить багато: кар’єра, стосунки і зовнішній вигляд»
09.05.2019
ТОП-50 успішних жінок Львівщини 2019
13.05.2019

Владислав Ващук про сучасний футбол, IT- технології та власну книжку!

Автори: Олександр Скобцев, Ол Хассан Віолетта

«Не озирайтеся. Ідіть до своєї мети. Якщо впали — вставайте і йдіть далі! Грайте в свою гру.»

«Не важливо, чим ти займаєшся — граєш у футбол, робиш верстати або вчиш дітей, — будь щирим у тому, що ти робиш.»

Високорезультативна команда — це не випадковість, а закономірність. Ви писали на своїй сторінці в Facebook, що існуюча система знищує всі шанси майбутнього українського футболу. Що варто змінити?

— Майже вся наша футбольна система — це пережиток радянської спортивної системи, спадок тих часів, так би мовити. Справді, з’явилися за роки незалежності заможні люди, які інвестували немаленькі суми, але проблема в тому, що ніхто з них не захотів вкладати в розвиток дитячого та юнацького футболу, в зміну системи футбольної освіти, виховання гравців. А це ж фундамент, з якого все і починає будуватися! Академії «Шахтаря» і «Динамо» — не гумові. На даний момент нам катастрофічно не вистачає талановитих, освічених тренерів, які вміють працювати з дітьми. Поля будують, але проблема ж у тому, що іноді там вчити вихованців нікому. Особливо, якщо мова йде про маленькі містечка, села. Відвести дитину в секцію – так, не питання, а чому там її навчать? Футболу, в який грали у 60-х? А світ, зокрема футбольний, давно пішов вперед. Ми дуже, дуже сильно відстаємо. Зрозуміло, що причини всього криються і в економічних питаннях, але, повірте, не тільки. Це система. Совкова система, яка знищує всі паростки чогось нового. На всіх рівнях, як у клубах, так і в органах влади, здебільшого сидять шановні та заслужені люди, які, по своїй суті, є баластом. Їм не потрібно нічого змінювати — і так зійде. А тих, хто хоч якось намагається піти проти системи, ламають не по-дитячому, мало хто здатний протистояти. Я можу довго про це говорити, але ситуацію потрібно змінювати і терміново — інакше на хороший футбол зможемо дивитися тільки по телевізору.

Як по-вашому вдосконалити систему відбору хлопців, молодих талантів? Адже Мессі та Зідан були не найперспективнішими дітьми в своїх вікових категоріях…

— Я вважаю, що неталановитих дітей не буває в принципі. Всі перспективні, потрібно тільки знайти до них підхід. Є пізні діти — ті, хто не розкриваються навіть до 15 років, але в 16-17 починають грати, і непогано. Є ті, хто промайнув яскравою зіркою у дитинстві, а в дорослому віці нічого показати не зміг. Все індивідуально. Коли я спілкувався з Робом Ньюманом, скаутом «Манчестер Сіті», тренером дитячої академії «Нордвіча», то він мені розповів приголомшливу історію про те, що він дивився як скаут на тоді 14-річного Мессі, і той його зовсім не вразив. «Розумієш, хлопець нічого в тій грі не показав», — сказав він. Так що система відбору не завжди досконала. Але сьогодні з’являється маса технологій, направлених на отримання все більш і більш якісного результату. Ми якраз зараз займаємося розробкою однієї з таких.

Як Ви дивитеся на те, що футбольні фанати залишають трибуни, коли у команди вже немає шансів перемогти?

— Можу сказати, що футболісти важко переживають такі моменти. Підтримка вболівальників важлива, недарма їх називають дванадцятим гравцем. І уявіть, що, коли команді важко, то гравець покидає поле… Негативно ставлюся, звичайно.

Як IT-технології можна застосувати в футболі, можливо, штучний інтелект змінить гру в цілому? Як у вашій футбольній школі проявила себе сучасна програма навчання на базі розробок зі штучним інтелектом?

— Впевнений, що такий інтелект змінить футбол у цілому. Інакше я б не займався тим, що роблю. Скептикам можу відповісти, що ніхто не міг навіть уявити двадцять років тому, як швидко зміниться світ — кількість гаджетів, і їх роль у нашому житті, соцмережі, і тому подібні речі, що здаються сьогодні буденністю, в 1999-му були фантастикою. Проект, над яким я зараз працюю, тісно пов’язаний зі світом IT-технологій. За допомогою нашої розробки ми здатні оцінити здібності майбутнього гравця або дати рекомендації тренеру для індивідуальної програми розвитку. Це не лише прогноз майбутньої кар’єри, а прогнозування навіть імовірних травм. Можливості нашого продукту вражають, вони реально здатні зробити міні-революцію в світі футболу. На даний момент дітей у моїй школі ми ще не тестуємо, розробка не закінчена. Але плануємо. Природно, все за згодою батьків.

Чи хотіли б Ви написати книгу? І як би вона називалася?

— Книга вже написана. Хоча з тих пір, як я вирішив, що робота над нею закінчена, нові глави все додаються і додаються. Публікацію поки відклав: розумію, що написані там речі можуть бути використані проти людей, яких мені, скажімо так, не хотілося б підставляти одкровеннями. Нехай видання почекає трохи свого часу. Назви у книги ще немає. Є робоча, але поки не вирішив — залишати чи ні.

У чому, на вашу думку, полягає істинний патріотизм?

— В діяльності на благо Батьківщини. Причому, не важливо, чим ти займаєшся — граєш у футбол, робиш верстати або вчиш дітей, — будь щирим у тому, що ти робиш. Ну і, звичайно, люби свою землю і поважай тих, хто на ній живе. Все просто.

Якому відпочинку Ви надаєте перевагу: активному або пасивному?

— Екстрим не люблю — вистачає його в житті. Але і лежати на пляжі теж не можу довго. Скажімо так: усе повинно бути в міру. Відпочинок має відповідати настрою. Іноді просто побути з дітьми вдома — це найкраще проведення часу.

Яку пораду Ви б дали нашим читачам?

— Не озирайтеся. Ідіть до своєї мети. Якщо впали — вставайте і йдіть далі! Грайте в свою гру.

 

Бліц

Кава або чай?

— Еспресо.

Ви сова чи жайворонок?

— Сова.

Велотренажер або орбітрек?

— Велотренажер.

Пішки або на машині?

— На машині.

Вірші чи проза?

— Вірші.

Бургер або салат?

— Салат, адже стежити за формою потрібно завжди.

 

Free WordPress Themes, Free Android Games