×

Ми тут:

підписатися

Wellness-тренди 2020 року

Ольга Філатова-Кривецька – засновниця та ідейний натхненник заміського комплексу

Edem Resort Medical & Spa, голова правління ГО «Вільні».

 

Давайте разом підіб’ємо підсумки ведення здорового способу життя і, плавно перебираючись у 2020, залишимо за собою право взяти з собою тільки ті тренди, які дійсно «працюють»:

 

 • Якщо у ваші плани на 2020 рік входить спати довше і відправлятися в ліжко раніше, ви не самотні. Пошуки словосполучення «покращення сну» в цьому році зросли на 116 відсотків.

Вивчення циркадних ритмів дало людству розуміння, наскільки важливо для відновлення здоров’я вчасно лягати і так само вчасно вставати. Що таке вчасно? Тут теорії коливаються від більш нещадних до більш толерантних до сучасного способу життя: лягати в інтервалі 22-23 год. і вставати в інтервалі 6-8 год.

Здається, 2020-й може стати роком, коли ми, нарешті, навчимося добре висипатися ночами.

 • У харчуванні: ми остаточно і безповоротно відмовилися від цукру і простих вуглеводів НАЗАВЖДИ: нарешті доведено, що саме вони винні у виникненні не тільки зайвої ваги, а й таких неприємних наслідків, як токсичність мозку, хвороба Альцгеймера і старіння організму в цілому внаслідок процесу глікації.
 • Які тільки дієти не проривалися в топ популярних раціонів харчування за останні роки – це і інтервальне харчування, і палеопротокол, і кетодієта, і загадковий low food map. Що залишаємо? Рекомендую звертатися до даних протоколів харчування, як до ліків – курсом і за призначенням лікаря, в залежності від існуючого дисбалансу у вас в організмі, адже самолікування й експерименти над собою часто приносять куди більше шкоди, ніж користі для здоров’я. Їжте збалансовано. Як і раніше, основою здорового способу життя залишається помірне правильне харчування, де в раціоні будуть преважати овочі.
 • Заповнюйте вітамінно-мінеральні дисбаланси після проведення відповідної діагностики, а не навмання, і тоді ваша інтуїція, як жоден інший лікар, вам підкаже, що саме за тип і режим харчування оптимально заряджає ваше тіло і розум енергією.
 • Збережемо акцент на відновлення мікрофлори кишечника і шкіри. На теперішньому етапі в моду увійшла турбота не тільки про перше, але і про друге.
 • Тренд «Економія у всьому» – не тільки у витрачанні природних ресурсів, а й в їжі і у бездумних покупках – ось що чекає нас в поточному році. І це не данина моді, а необхідність.
 • Про енергію тіла і душі. За останній рік ми спостерігаємо, як відбувається глобальна інтеграція наук про людину і довкілля: медицина об’єднується з it-technology, нейробіологією, квантовою фізикою, біохімією, нейропсихологією і навіть східною філософією. Наука об’єднується з релігією: ми маємо тепер наукові доведення користі духовного зростання і відповідних практик! Виділіть час для себе, як це роблю я, на ранкову зарядку в будь-якій зручній для вас системі: дихайте, розтягуйтеся, робіть самомасаж. Знайдіть трохи часу в день для усамітнення, присвятіть його концентрації, спостереженню за своїм розумом, за вічними і красивими явищами – вогонь, небо, горизонт, краса природи… 

Аналізуйте якість своїх думок – наскільки ви вибираєте позитивно мислити в кожній конкретній ситуації вашого життя? Якщо не завжди вдається бути конструктивним, не звинувачуйте себе, а робіть новий вибір, відмовившись від деструктивних думок, – таким чином ви формуєте нові нейрозв’язки.

 

 

Для мене сенс будь-якої із запропонованих численних програм – це антистрес-практики, спрямовані на відновлення енергії тіла і розуму, їх баланс. Тож як же повернути джерело бадьорості? А точніше, про те, що робити і куди бігти… А бігти не треба, треба зупинитися і задуматися – заради чого живемо і куди біжимо насправді! І це реально перший крок до одужання й управління власним здоров’ям.

Адже завдання номер один – розібратися, що вас стресує: зі збитим режимом дня, і з якістю, графіком харчування, надлишком ендо- та екзотоксинів… і перестати надривати себе – тільки тоді нормалізуються біологічні ритми і розумний організм відновить свої ресурси сам.

Отже, на початку нового року давайте поставимо нові цілі з управління здоров’ям для себе:

 • Визначимо ставлення до фізичного навантаження і виберемо відповідні практики руху. Потім встановимо практики для розуму.
 • Почнемо рік із того, що дамо собі обіцянку лягати вчасно і не з телефоном у руці!
 • Останні Нобелівські премії в галузі медицини чітко вказують нам на необхідність дотримуватися постів/запланованих періодів детоксу/розвантажувальних днів – вибирайте будь-який із придатних особисто для вас варіантів! Це дозволить запобігти накопиченню токсинів і розвантажити своє тіло від метаболічного сміття.
 • Також необхідно переоцінити наявність токсичних людей у ​​вашому оточенні і токсичних думок у вас в голові.

 

Free WordPress Themes, Free Android Games