×

Ми тут:

підписатися

Юрій Турянський: «Спорт як національна ідея!»

????????????????????????????????????

Автор: Валерія Никифорець

Рада вітати, Юрію, у Мінську. Зараз вже закінчується 8 з 10 ігрових днів, ми маємо перші результати. Як вважаєте, це хороший результат для України?

— Взагалі я б хотів 3 місце, і ще є сподівання, що ми можемо за нього поборотися. На сьогоднішній день між 3 і 4 місцем не такий великий розрив, тому в мене є надія, що за рахунок вільної боротьби ми вирвемося вперед. Сьогодні вже маємо срібло Оксани Лівач.

Я так розумію, нам бракує саме золотих медалей для 3 місця, бо в загальному медальному заліку ми значно випереджуємо Італію.

— Справді, нам їх бракує. На золоті медалі ми сподівалися в карате, в польовій стрільбі, але так не сталося. До речі, ми зараз детально спілкуємося стосовно розвитку польової стрільби. Сьогодні в нас є 2 ліцензіати олімпійських ігор Павло Коростильов і Олександр Петрів, які просто не мають де тренуватись. Як результат, їх рівень суттєво погіршується. Сьогодні двійка Олена Костевич з Коростильовим взяли бронзу в міксі на 25 м, хоча я особисто сподівався побачити золото. Олена – олімпійська спортсменка дуже високого рівня.

Як Ви плануєте вирішувати проблеми з фінансуванням? Так, Україна підвищила премію за золоту нагороду з 25 до 50 тисяч гривень, але як її порівнювати з 100 тисячами доларів за цю ж нагороду азербайджанців? Чи не думаєте Ви, що ми далі втрачатимемо наших кращих спортсменів, які будуть вимушені виступати під прапорами інших країн?

— Це є питання держави. Вона повинна розуміти, що спорт має стати пріоритетом. Це можна порівняти з національною ідеєю України. Розвиток спорту повинен бути профінансований. Тут є три основних складових: перше — забезпечити тренувальний процес (тренування і харчування). Друге – наявність відповідної бази, щоб мати де тренуватися. Третє — матеріальна винагорода за досягнення відповідного рівня здобутків, медалей. Якщо цього всього не мати, то не дочекаємося і результатів. Тут чудес не буває. В нас здебільшого в багатьох видах спорту є школа, майстри, тренери, особливо на Львівщині. Залишилася та система, яка була ще побудована 10-річчя тому. Це дитячо-юнацькі спортивні школи, училища фізичної культури і державний університет фізичної культури. Лише якщо все буде працювати і розвиватись і реалізуватимуться 3 пункти, що я назвав, тільки тоді ми можемо очікувати нормальних результатів.

Чому б не пропонувати нові законопроекти? От в Америці дуже багато підприємців займається благодійністю не з благих намірів, а просто, щоб знизити податкове навантаження. Чому б не прирівняти підтримку спорту до благодійності в Україні? Виграли б і бізнес, і спорт, а в результаті Країна.

— Хоча б включали у валові витрати, це вже би було непогано. Є такі напрацювання, і ми над тим працюємо. Зараз з’явиться новий парламент, будемо всі плани реалізовувати. Прикро, але, коли наші політики вступають у виборчий процес, вони забувають, що їм треба працювати.

Чи знаєте Ви кандидатуру на міністра молоді та спорту?

— Про це говорити абсолютно рано. Її немає, повірте мені. Вона появиться після виникнення коаліції. А яка буде коаліція? Чи «Слуга Народу», чи «Голос» — не знаю, побачимо. Адже деякі партії дуже динамічно втрачають популярність, особливо у Західній та Центральній Україні. Ми бачимо, що партія Гриценка, «Громадянська позиція», «Європейська солідарність» здають свої позиції, а їхні рейтинги тануть як сніг навесні.

Якщо не дивитися на політичну ситуацію, чи бачите Ви людину, яку би могли назвати достойною зайняти цю посаду і навести лад у спортивному житті нашої держави?

— У мене є особисто така людина, якій я повністю довіряю в спорті, – це Бубка Сергій Назарович. Але я думаю, що він на своєму місці. Він як президент Національного олімпійського комітету розвиває його незалежно від політичної ситуації. Він є однозначним авторитетом у спортивній олімпійській родині в нашій державі. Бубка був багаторазовим світовим рекордсменом та олімпійським чемпіоном. Він ще й виявився талановитим класним менеджером, який по суті громадську організацію розвинув до такого рівня, який є зараз. Стосовно міністра — це в будь-якому випадку має бути людина, яка розуміє, знає спорт і зуміє організувати роботу міністерства.

Сьогодні виступало дуже багато львівських атлетів. Як Вам їхні виступи, чи хочете когось виділити?

— Алла Черкасова. Ми сподівалися від неї інших результатів, це найкраща спортсменка Львівщини 2018 року, чемпіонка світу. Якимось чином вона програла росіянці і в результаті отримала бронзу. Ще ми чекаємо золотої медалі від Юлі Ткач. Оксана Лівач у сутичці між двома львів’янками — це взагалі парадокс: Марія Стадник, яка виступає під прапором Азербайджану, та Оксана, яка представляє Україну. В них ще й один тренер на двох – Стаднік. У сутичці за золоту медаль це все доводить, що львівська школа боротьби рулить у даний час на європейському континенті. І, зокрема, на ІІ Європейських іграх в Мінську. Серед дівчат слід відзначити Олену Сатріку, Тетяну Клімченко. Здібними є наші каратисти. Ну, і багато хлопців також варті нашої уваги.

Як Вам загальна атмосфера свята? Чи справився Мінськ із прийомом ІІ Європейських ігор?

— Безумовно, все чудово. Ви це самі відчули. Вся Білорусь задіяна в тому, щоб належно провести захід. На нього працюють сервіс і логістика, дуже якісне харчування для спортсменів, які проживають і тренуються на базі студентського містечка Мінська. Все для учасників ІІ Європейських ігор.

Багато людей у Західній Європі зараз не знає, що відбуваються Європейські ігри. Чому їх не провели у більш туристичних місцях, таких як Мілан, Париж, Лондон? Можливо, це би привернуло більше уваги до самих ігор?

— Це прекрасно перш за все для Мінська. Для Білорусі та її європеїзації, чого справді бракує. І взагалі добре, що змагання такого рівня проходять у Східній Європі! Супер!

Чи знаєте Ви, де пройдуть наступні ігри? Може, у Києві?

— Не знаю, хто це вирішує, треба поцікавитись …

P.S.: Інтерв’ю з Юрієм було записано у Мінську в Палаці спорту. До останнього дня змагань наші атлети змогли здобути ще не одну медаль і посісти почесне третє місце у загальному медальному заліку ІІ Європейських ігор. З чим я і редакція «РІА-Україна» вітаю атлетів, Національний олімпійський комітет та всю спортивну родину України!

 

Free WordPress Themes, Free Android Games