×

Ми тут:

підписатися

Жінка змінює світ

Текст: Марія Калинович

 

«Перш за все, будь головною героїнею свого життя, але не жертвою»

Нора Ефрон, кінорежисер і письменниця

 

«Жінка – як пакетик чаю, ніколи не знаєш, наскільки вона міцна, до тих пір, поки вона не потрапить в окріп» 

Елеонора Рузвельт, громадська діячка, 

дружина президента США Франкліна Делано Рузвельта

У жінки завжди знайдеться немало причин, щоб бути сильною, цілеспрямованою і відповідальною за своє життя і тих, хто поруч, якщо цього потребують життєві обставини. І варто зазначити, що найчастіше негативний досвід жінки сприяє її становленню, як лідера по життю. Батько, який спонукав до навчання, коханий, який покинув, брат, який занедужав, син, якого треба було підняти на ноги… Жінка здатна боротися з обставинами і навіть використати цей досвід собі на благо. І в майбутньому йти поруч із такою загартованою амазонкою під силу не всім чоловікам.

Жінка протягом століть знаходилася в положенні поза грою. Усі важелі управління знаходилися в руках чоловіків. І тільки на початку XX століття жінка виборола право голосувати і бути обраною. Стільки часу знадобилося жінкам, щоб вийти з тіні і розпочати своє колективне сходження у всіх можливих напрямках. Хоча протягом усього цього часу вони на своїх другорядних ролях виконували найважчу роботу. І в селах, і в містах домашнє господарство, діти, хворі батьки були на слабких плечах. І те фізичне навантаження, яке було спрямоване на жіночу стать, аж ніяк не говорило про її слабкість чи меншовартість. Ця щоденна рутинна праця ніби загартовувала і на підсвідомому рівні готувала до майбутніх звершень. 

Цікавим є той факт, що комбайнерка чи водійка трамваю в радянські часи сприймалася нормально і пліч-о-пліч з чоловіками на заводах, у всіх технічних сферах жіноча половина проявляла себе активно і справлялася зі своїми нелегкими обов’язками успішно. В ті роки любили винагороджувати передових робітниць і вправних фахівців, що додавало впевненості у собі. Але от керівні посади, затишні кабінети, паперова праця і секретар у допомогу надавалися тільки фсильним світу цього і привідкрити двері, в світ наказів та заборон, представницям слабкої статі вдавалося вкрай рідко. І якщо в поодиноких випадках хтось досягав бажаного, то саме суспільство не сприймало жінку в ролі керівника і заслуговувати довіру своїх підлеглих доводилося роками і копіткою працею. Перешіптування за спиною, саркастичні посмішки, образливі жарти – це те психологічне навантаження, з яким рухалися вперед. І як результат тепер нікого не здивуєш жінкою-президенткою, депутаткою, суддею і т.д. 

Штани як символ сили та свободи дозволив відчути себе на рівні з чоловіками. Так маленький шматок тканини став чудовим психологічним маневром, який додав впевненості і відкрив нові можливості тим, хто першими зважилися на модну авантюру. І досі мільйони послідовниць у всіх кутках світу вдячні за цей знаковий крок і вже не уявляють свого життя без такої важливої речі в гардеробі. Хоча для досягнення своїх цілей не гребують такими переконливими аргументами у веденні справ із чоловіками, як спідниця та підбори. Жіночність та гострий розум – це вдале поєднання для прояву себе у будь-якій сфері, і кожна розумна жінка не забуває скористатися своїми вміннями для прямування до мети. 

Ще пару років назад постать жінки, яка тягне важкі торби додому з магазину чи ринку, не дивувала нікого. І рідко знаходився незнайомець, який полегшив би ношу і допоміг. Досі на вулицях міста ця ситуація не змінилася. Жінка попри зайнятість на роботі не забуває, що вдома на неї чекають сім’я і хатні обов’язки. Але дещо змінюється на очах. Ми бачимо жінку за кермом авто, яка свої торби легко пакує до багажника, попередньо усе необхідне сортуючи у візок, що вагомо полегшує її похід за продуктами. Ця жінка усміхнена і впевнена. Машина і вміння нею керувати стирає з її обличчя втому та вираз приреченості. Вона повноцінний учасник дорожнього руху і попри веселі жарти багато водіїв чоловічої статі погоджуються, що більш відповідальний. Технічний прогрес допоміг полегшити свою роль у виконанні домашніх обов’язків, які потребували застосування фізичних ресурсів, і тепер домашні справи чоловіки і жінки можуть виконувати в рази швидше і на рівні. Поділ на жіночі та чоловічі обов’язки у домашньому господарстві знівелювався. З’явилося відчуття, що чоловік – це не дитина і його вклад в сімейний бюджет дорівнює жіночому, тому і хатні справи варто розподіляти відповідним чином.  

Зараз ще продовжує здаватися, що єдиними сферами, де жінка може проявити себе на 100%, є індустрія краси, магазини одягу, декору, квітів і т.д. Вправні майстрині, досягнувши успіху в своїй сфері, не побоялися зробити улюблену справу бізнесом і стали успішними керівниками. Блогерші на ненав’язливих темах про буденні речі і колір помади змінили світові модні тенденції і на дописах заробили мільйонні прибутки. Впевнена, вже зараз дівчатка, які навчаються у школі, мають усі шанси бути зацікавленими у вивченні більш технічних наук і поділ на жіночу і чоловічу сферу суттєво вирівнюється. І вже в близькому майбутньому сьогоднішня учениця на базі своїх знань, отриманих у школі, може відкрити нову зірку, очолити нафтопереробний завод і зробити його успішним, сконструювати машину майбутнього, причому ніхто не здивується. І це не будуть поодинокі випадки, як у наш час. Це стане не сенсацією, а дійсністю.

Досягнути успіху в сучасному світі під силу кожній, хто наповнена знаннями, впевнена у своїх діях і прагне змінити життя на краще. Заохочена підтримкою близьких, жінка для спільного добробуту занурюється в роботу з головою і завжди її головною ціллю є не стільки успіх, скільки покращення умов для дітей, родини. А з такою благородною ціллю і успіх йде поруч. Ті речі, за які жінкам доводилося боротися десятиліттями, чоловікам були дані по праву народження. Ніхто не оспорював їх першість у всьому. Але саме ці випробування додали жіночій статі ту неймовірну силу, яка, ніби цунамі, сколихнула світ XX століття і впевнено захопила території успіху і привілеїв, які раніше були недосяжні. Цей процес триває і наслідки таких змін тільки зі знаком плюс. Материнська любов і жертовність часто змушують діяти не в своїх інтересах. Тільки позбувшись цих рис і прислухавшись до внутрішнього голосу, жінці під силу організувати комфортне середовище для існування і врівноважити світ, намагаючись відчути природні потреби землі. Створити пару чоловіка і жінки, крокуючу пліч-о-пліч райськими садами в пошуках гармонії і душевної рівноваги, які своїми вібраціями повернуть використані ресурси і зуміють подолати кризу світового масштабу.

 

Free WordPress Themes, Free Android Games